עדכוני פייסבוק לייב: שידור ישיר מהמחשב לכולם ועוד

מאת יום חמישי, ינואר 12, 2017 No tags Permalink 1

אמש הודיעה פייסבוק על מספר עדכונים בתחום השידורים הישירים בפלטפורמת הלייב שלה, הנה כמה מהם ואיך להשתמש בהם, בקצרה:

פייסבוק לייב מהמחשב

זה אמנם לא חדש לחלק קטן מכם, אבל עכשיו האופציה הזו נפתחת לכל העמודים העסקיים באשר הם, אלו המנוהלים דרך ה-Business Manager ואלו שמנוהלים ישירות דרך הממשק של פייסבוק במחשב. שוב, לא מדובר על פרופיל פרטי, מדובר על עמודים עסקיים.

איך מגיעים לשם? פשוט מאוד, לאלו מכם שכבר זה כבר זמין להם, יוכלו לראות קוביה חדשה בצבע אדום כשירצו להעלות פוסט חדש בעמוד (דוגמה מטה). לחיצה על הקוביה תפתח חלון קטן עם הכותרת של הפוסט, לחיצה על Next תעביר אתכם למסך גדול שבו תראו את חלון הוידאו המקדים לפני שתעלו לשידור וכפתור עלייה לשידור. בצד תוכלו לראות את התגובות שמגיעות בזמן השידור וסטטיסטיקה נוספת. ניתן לבחור באיזה מצלמה ומיקרופון, לאלו מכם שמתשמשים בדפדפן גוגל כרום.

facebooklivedesktop

צירוף אדמין לפייסבוק לייב

עמודים גדולים, בעיקר חדשותיים, רוצים לאפשר לכתבים שלהם גישה לעלות בשידור ישיר מאירוע חדשותי שקורה בזמן אמת, אך ללא גישה לניהול העמוד השוטף. פייסבוק קיבלה בקשות רבות מעיתונאים וגופי מדיה גדולים לאפשר צירוף של אדמין בעל גישה מוגבלת לשידורי פייסבוק לייב בלבד ובקרוב גופי מדיה יוכלו להוסיף את כתבי השטח שלהם לרשימת האדמינים ולאפשר להם לעלות מהשטח ללא חשש. פתרון זה יעבוד מצוין עם עמודים שרוצים לארח טאלנטים מסויימים שישדרו בעמוד שלהם.
עורכי העמוד בעלי רמת הרשאה גבוהה (Admin) יוכלו לצפות ולערוך את הטקסט בשידור ישיר ואפילו לסיים את השידור אם לדעתם הוא כבר לא מתאים יותר לדעתם (מחוסר עניין או שפשוט לא ראוי לשידור). מדריך באנגלית ניתן לקרוא כאן.

פייסבוק לייב אדמין

הוספת אדמין לפייסבוק לייב

>> גלו איך להביא גולשים לפייסבוק לייב שלכם! <<

סטטיסטיקות וידאו לפרופיל פרטי

בשבועות הקרובים תתחיל פייסבוק לגלגל סטטיסטיקות לסרטוני וידאו שעולים בפרופיל הפרטי, גם סרטוני לייב וגם סרטונים רגילים. צפייה בסטטיסטיקות וידאו הייתה שמורה עד כה לעמודים עסקיים, אך בקרוב תשיק פייסבוק את האפשרות לפרופילים פרטיים להם יש 5,000 עוקבים ומעלה, בעיקר סלבריטאים, פוליטיקאים, עיתונאים וכו’, גם לאלו שאין להם פרופיל מאומת (וי כחול).

אילו סטטיסטיקות יופיעו? מספר הדקות שנצפו סה”כ, מספר הצפיות הכללי וכמות אנגייג’מנט (לייקים, תגובות, שיתופים) לכל וידאו שיעלה וכן סטטיסטיקות כלליות יותר על כמות הסרטונים שעלו, אנגייג’מנט ומספר דקות נצפות בסרטונים לתקופה של בין 7 ל-60 יום.

profilevideoinsights

סטטיסטיקות וידאו בפרופיל הפרטי

לינק קבוע (Permalink) לשידורי לייב

אחת הבעיות הנפוצות בקידום שידורי לייב היא שאין לינק ישיר לשידור לפני שעולים לשידור הישיר ואז נותר הפוסט אליו ניתן לקשר, אבל זה מאוד מסורבל ולרוב מי שמשדר אין גישה מהמובייל לראות מה הלינק של השידור שלו ויכולת לשתף עם חברים ומתעניינים. פייסבוק הקשיבה לפידבק מהקהילה ואיפשרה לכל עמוד עסקי לשתף לינק קבוע שבו יופיע השידור הישיר שלהם ברגע שגולשים יגיעו אליו, זהו בעצם עמוד הוידאו של אותו עמוד עסקי אלא שהשידור הישיר יופיע בראשו וכך המשתמשים יכולים להגיע בקלות לשידור והמשדר יכול לעלות לשידור שבידיו הלינק או לקדם מראש בקבוצות, אירועים או פוסטים מקדימים עם לינק. גולשים שיגיעו ללינק הזה ישירות יראו שיש שידור ישיר באוויר, אם אין שידור הם יראו את ארכיון הוידאו של העמוד, כמו בדוגמה בבלוג שלי.

Cross Posting

חייב לציין שאני לא סגור על התרגום לעברית של המונח הזה, אבל לאלו מכם שלא יודעים על מה מדובר, אסביר שפייסבוק מאפשרת להעלות את אותו תוכן וידאו ממספר עמודים המנוהלים ע”י אותו חשבון ב-Business Manager במקביל, כך שכולם סופרים את אותם המספרים ולא כל עמוד מקבל את הססטיסטיקה שלו. זה כולל צפיות בסרטון, חשיפות וכו’. לא ניתן לעשות את זה עם וידאו לייב, אבל בהחלט ניתן לשתף את הסרטון ברגע שהשידור הישיר ירד מהאוויר. חשוב לציין ש-48% מהצפיות בסרטוני לייב מגיעות מקובץ הארכיון לאורך הזמן, כך שחשוב מאוד לשתף ולקדם אותו. לקריאת המאמר (באנגלית) על איך לבצע את זה, קראו כאן.

facebook cross posting

הנתונים מעמודים שונים לאותו וידאו

שאלות בנושאי פייסבוק לייב? מוזמנים להצטרף לקהילת Facebook Live Professionals או לשאול אותי ישירות.

1

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *