Freevu – שידור ישיר מנקודת המבט שלכם

מאת יום שלישי, מרץ 7, 2017 No tags Permalink 0

מאז פרצה פייסבוק עם פלטפורמת השידורים הישירים שלה (פייסבוק לייב), עושה רושם שכבר ראינו הכל: החל מאנשים שמשדרים דברים משעממים נורא ועד מרדפים בכבישי מהירים ברחבי ארה”ב ואפילו אנשים נורים למוות או מתאבדים בשידור ישיר.

אבל כמו תמיד יש רצון לפתח משהו חדש ולהביא נקודת מבט חדשה, כזו שלא רואים כל יום, גם כי אנחנו פחות רגילים לראות אותה וגם כי טכנולוגית היה מאוד מסובך לשדר אותה עד עכשיו. לאחרונה הושקו המשקפיים של Snapchat, שנתנו בדיוק את הזווית הזו, אבל הן לא ידעו לשדר בשידור ישיר (או יותר מ-30 שניות של וידאו).

Freevu X Camera Fi

לתוך החלל הזה נכנס שיתוף פעולה קוריאני חדש באתר מימון ההמונים Indiegogo המשלב בין אפליקציית Camera Fi (אנדרואיד בלבד) ומצלמת ה-Point of view הנקראת Freevu. אפליקציית Camera Fi כבר “ותיקה” והושקה אי שם בדצמבר 2015, כתבתי עליה מספר מדריכים בעיקר בזכות היכולות המרשימות שלה- לשדר סקרים מהסלולרי לפייסבוק לייב, לשדר ממצלמה מקצועית דרך הסלולרי לפייסבוק לייב ועוד המון פיצ’רים עליהם תוכלו לקרוא במדריכים שכתבתי.

מטרת הגיוס היא 20,000$ וזה ממש לא הרבה, אבל שימו לב שהקמפיין הוא “גמיש”, זה אומר שהכסף ייגבה מכם גם אם הקמפיין לא יגיע ליעד הסופי. להסבר ומדריך שלי על מימון המונים לחצו כאן.

מצלמת Freevu היא השחקן החדש והלא מוכר בתחום, שלפי הטיימליין שלה, הדגם הנסיוני הראשון (פרוטוטייפ) שוחרר בינואר 2017 והיא צפויה להיכנס לייצור סדרתי במרץ של אותה שנה (ממש עכשיו). כל זה בהנחה שלא נמצאו באגים ופגמים בדגם הנסיוני. זה מה שאמר לי קארל קים, מנכ”ל Camera Fi לגבי התקדמות הפרוייקט:

אנחנו כרגע בשלבי הכנה אחרונים לייצור סדרתי שצפוי להתחיל בסוף מרץ, על מנת שנוכל להתחיל לשלוח את המוצר כבר באפריל 2017

המצלמה מורכבת משתי יחידות המחוברות בכבל ומתלבשות על האזניים, מהמצלמה יוצא כבל USB המתחבר לטלפון הסלולרי שלכם ומשדר לאפליקציית Camera Fi Live ממנה אתם מחליטים לאן לשדר (פייסבוק לייב, יוטיוב וכו’) ויכולים לשלוט על השידור כולו, כולל הטקסט של הפוסט שעולה בפייסבוק, תגובות, ציור על המסך ועוד.

המצלמה של Freevu היא קטנה וקומפקטית, אך למרות זאת יש לה יכולות די מרשימות. היא מצלמת ברזולוציית 1280X720 ב-30 פריימים לשניה ועם זווית ראייה של 110 מעלות. למצלמה אין כרטיס זיכרון והיא גם לא צריכה כי היא משדרת את הוידאו ישירות לסלולרי שם הוא יכול להישמר על כרטיס הזיכרון. משקלה של המצלמה הוא 27 גרם, לא משהו שישפיע עליכם יותר מידי והיא מקבלת את המתח שלה מהסלולרי אליו היא מחוברת. על גוף המצלמה משולבים שני מיקרופונים לקליטת סאונד.

לזריזים שביניכם, שחייבים כזה אחד עכשיו, זה יעלה 49$ לציפורים המוקדמות (Early Birds) ועוד 20$ משלוח לישראל לסט הבסיסי שכולל את המצלמה בלבד ואת החיבורים הנדרשים לעבודה עם הסלולרי. אלו שלא היו זריזים מספיק ישלמו כבר 59$ ואם תרצו לקבל ערכה מושלמת עם חיבורים לקסדה, אופניים, פאוץ’ ריצה, כבר תשלמו 79$. לא לשכוח להוסיף את מחיר המשלוח לישראל לחישוב הסופי.

מכיוון שהאפליקציה ממנה משדרים, Camera Fi, היא Freemium, ז”א שיש לה פיצ’רים חינמיים וכאלה שהם בתשלום למי שרוצה את החוויה המלאה, ותוכלו לרכוש חבילה שלמה הכוללת את המנוי לאפליקציה ואת המצלמה בהנחה רצינית במחיר של 89$.

המוצר צפוי להישלח במאי 2017 למזמינים הראשונים.

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *