JUMPY- שעון חכם לילדים
זה לא סוד שנורא קל להורים לתת לילדים את הטלפון/ טאבלט כדי שיעסיקו את עצמם, במיוחד בחודשי הקיץ (יש גם אפליקציה חינוכית בשם Once Appon שכדאי שתכירו). לרוב זה מלווה בחרדות שההרפתקה תסיים לכם את הסוללה בסלולרי או שהילד ירסק לכם מוצר חשמלי בשווי מאות/ אלפי שקלים, תלוי בגיל הילד.

מכיוון שהילדים נחשפים בגיל מאוד צעיר לכל המסכים הדיגטליים, מבחינתם זה טבעי להעביר אצבע לרוחב הטלוויזיה או ללחוץ על הפרק הבא של דורה, לרוב זה מלווה בבלבול שהמסך של הטלוויזיה לא משתף איתם פעולה.

אז הנה מוצר, שיכול להתאים כמתנה ראשונה לילדים מגיל 4 ומעלה- JUMPY, שעון חכם לילדים.

מהו ג’אמפי? מקורו בטייוואן, ארץ הסמסונג העולה, ומפתחיו מייעדים אותו להיות הגאדג’ט הראשון שתרכשו לילדכם. למה לכם לעשות זאת? כל מיני סיבות:

 • עיצוב צעיר ומדליק במגוון צבעים לבנים ובנות (ניתן גם להחליף צבע רצועה)
 • משקל קל (45 גרם)
 • מסתנכרן עם הסלולרי של ההורים באמצעות בלוטות’ (אנדרויד/ iOS)- ושולח איכון של הילד באמצעות GPS וסטטיסטיקות שימוש- כמה הילד היה פעיל, כמה הוא ישב במצב סטטי (טלוויזיה למשל)
 • שליחת תזכורות לילדים
 • משחקים שגורמים לילדים לעשות פעילות ספורטיבית לצד משחקים קלילים ונחמדים (גידול כלב, סטייל טמגוצ’י) עם אפשרות למשחק מרובה משתתפים
 • שליחת הודעות בין שעונים
 • התממשקות עם גאדג’טים וצעצועים חכמים שונים ושליטה עליהם דרך השעון
 • מסך צבעוני בגודל 1.6″ המתאים במיוחד לאצבעות של ילדים jumpyאחד היתרונות של היצרנים הוא העבודה עם מפעלי פוקסקון המייצרים את הטלפונים הסלולריים של אפל וחברות נוספות, כך שיש סוג של תו תקן איכותי לייצור השעון. המכשיר חסין למים וע”פ היצרנים הוא עמיד לנפילה מגובה של 1.5 מטר. השעון עומד בתוי תקן ASTM F963 ו-EN71 לבטיחות של המרכיבים בו והתאמתם לילדים למניעת גירוי וגירוד של עור הילד. אמנם אין מידע מדויק על אורך חיי הסוללה, אך השעון מכיל סוללה בגודל 420 מילי אמפר, אני יכול להעיד שהשעון החכם שלי (moto360) מחזיק יום שלם בקלות ונטען רק בלילה והוא בעל סוללה בגודל 320 מילי אמפר, כך שאפשר להסיק שהסוללה תחזיק עד הלילה גם אצל ילדים. ההטענה קלה מאוד, באמצעות חיבור של מגנט הנדבק לחלקו האחורי של השעון- אין סכנה בחיבור לא נכון או מגע עם חשמל, וזה בהחלט יכול לעזור בחינוך לאחריות, שכל לילה שמים את השעון בטעינה (בתקווה שזה לא יימכר אותם לבדוק נוטיפקציות פייסבוק עוד לפני שפתחו עיניים בבוקר, כמונו).   jumpy   אז מה לגבי מחיר? אם תזדרזו לרכוש בין 60 הראשונים, תוכלו לשלם 89$ לגרסת אנדרויד או iOS, לאחר מכן המחיר יקפוץ ל-119$ ועוד 20$ משלוח לישראל. הקמפיין באינדיגוגו ממש בחיתוליו אז יש עוד זמן לעקוב אחר ההתקדמות, קחו בחשבון שבגלל שסוג הקמפיין הוא Flexible funding (מאמר הסבר על סוגי קמפיינים וממה להיזהר), גם אם לא יגיע הקמפיין ל-100% מימון ייגבה מכם כסף, תעשו את השיקול שלכם.   רוצים משהו זול יותר עם משלוח לארץ? בדקו את השעונים החכמים שצירפתי מטה.
23
1 Comment
 • שלומית
  אפריל 2, 2018

  איפה ניתן לרכוש ? מחיר ? האם קיים בגרסה עברית ?

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *