MEL Science – ניסויים לילדים

מאת יום שישי, אפריל 26, 2019 No tags Permalink 0

אני בעד לתת לילד להגשים את עצמו, אבל אם הגשמה עצמית אומרת לשבת מול הטלוויזיה, שההפסקה היחידה היא להחליף בין קונסולת משחק לסדרה האהובה עליו, יש לנו בעיה. לשמחתי, יותם, 7, הוא ילד סקרן ביותר שאוהב ללמוד ומאוד מתעניין במדע, בעלי חיים וניסויים (אנחנו משתדלים לא לערבב את כל השלושה באותו ניסוי).

אז עד שהוא ימצא הוכחה שיש אלוהים, כי אמרו לו בבית ספר שיש אחד כזה (תודה ושלום בנט), החלטתי להזמין לו ערכת ניסויים חודשית שמגיעה עד הבית. איך זה עובד? כמה זה עולה ולאיזה גילאים זה מתאים? המשיכו לקרוא.

MEL Science – ניסויים לילדים

את Mel Science הכרתי דרך פרסומות באינסטגרם, זה היה נראה טוב מידי כדי להיות אמיתי אז נאלצתי להשתמש בחוכמת ההמונים בקבוצת אבות שאני חבר בה כדי לקבל תשובות שזה אכן הדבר האמיתי. ככל שהתעמקתי עוד בשירות המעולה הזה, כך שמחתי שבכלל החלטתי לבדוק את האופציה.

מה זה בכלל?

מדובר על שירות חודשי של ערכות ניסויים שונות ומשונות בהתאם לגיל הילד שבחרתם. בהזמנה הראשונה תקבלו חבילה גדולה המכילה את כל כלי העבודה הדרושים לניסויים שיגיעו אחריה, וכוללת: בקבוקי זכוכית, מעמד לניסויים עם אש, משקפי מגן, משקפי VR שתוכלו לראות ניסויים במציאות מדומה, סט עדשות לצילום בסלולרי, מגש לניסויים ועוד כל מיני חלקים, שתגלו שצריך אותם רק כשקבלו ניסוי שכולל אותם.

Starter kit

בכל ערכת ניסוי שתגיע אליכם הביתה תקבלו את כל החומרים שצריך לאותו ניסוי, ובכמות מספקת לעשות את אותו ניסוי כמה וכמה פעמים (אנחנו עדיין שומרים ניסויים שנשאר בהם חומר כדי שנוכל לעשות אותם כשנרצה), הוראות מאוד ברורות וקצרות באנגלית, הכוללות איורים כך שגם ילדים יוכלו להבין מה מצויר, מה לשפוך לאן, איפה להדליק אש ומה צריך לקרות. לא צריך אנגלית גבוהה כדי להבין מה כתוב.

למי זה מתאים?

לפי אתר האינטרנט שלהם, הגילאים הם 9-14. כאמור, יותם בן 7 והתחלנו לפני כמה חודשים. בהתחלה היה לו קצת קשה לחכות שיקרה משהו בניסויים, כי חלקם לא מידיים אלא דורשים לחכות כדי שמשהו יקרה, אבל ככל שהוא הבין שהולך לקרות משהו מגניב הוא גם הצליח לחכות בסבלנות. הוא מאוד התלהב מהניסויים עם האש (כי איזה ילד לא יתלהב?), ובעיקר למד שאפשר לערבב שני חומרים או יותר כדי לקבל תגובה כימית או חומר אחר לגמרי וזה העיף לו את המוח לגמרי. הוא מאוד מעורב, בדרך כלל מנסה להסתכל על ההוראות של כל ניסוי ולהגיד לי מה לעשות, הוא תמיד אחראי לשפוך את החומרים, להדליק את האש, לערבב, לחבר וכל דבר שאין בו פוטנציאל הרס או נזק גדול מידי. בניסויים האחרונים גם אחותו הקטנה רוני, בת 3.5, הצטרפה מרוב סקרנות (ואז בכתה שלא נתנו לה להדליק, אבל זה כבר סיפור אחר).

איזה ניסויים מקבלים?

יש המון סוגים שונים של ניסויים, חלקם כוללים אש וניצוצות, חלקם ערבוב נוזלים, חלקם כימיה בסיסית, מעגלים חשמליים ועוד המון. עד כה קיבלנו 6 ניסויים הביתה (מגיע בדואר רשום לסופר ליד הבית) שכללו מעגל חשמלי, הדלקה של חומרים שונים שעושים אפקטים, כימיה של צבעים נוזליים ועוד. לרשימת הניסויים המלאה לחצו כאן.

כמה זה עולה?

35$ בחודש, 100 ש”ח פלוס מינוס, הכוללים משלוח עד הבית מאנגליה. כאמור, במשלוח הראשון תקבלו את ערכת הניסויים שתלווה אתכם לכל אורך השימוש ויחד איתה תגיע ערכת הניסויים הראשונה. צפו לקבל אותה בדואר כחודש אחרי ששילמתם על השירות. היו מקרים שעל החבילה הראשונה, בגלל גודלה, נדרש המקבל לשלם מכס בסכום לא גבוה. בכל פעם שתישלח אליכם חבילה, תקבלו אימייל שהיא נשלחה ותוך כמה זמן צפויה להגיע. ניתן לבטל את השירות בכל רגע נתון. אפשר גם לקנות חבילה של 9 או 12 ניסויים מראש ולהעניק אותה כמתנה.

לאתר המלא ולהרשמה לחצו כאן.

בונוס- אם אתם מורים שרוצים להזמין כאלה לכיתה שלכם, פנו ישירות לשירות הלקוחות ובקשו להצטרף לתוכנית.

0
1 Comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *