Pulse- לשלוט על המצלמה מהסמארטפון

מאת יום ראשון, דצמבר 13, 2015 , , , , Permalink 2

בעברי, הייתי צלם במקצועי. לא צלם מקצועי, כי זה דורש יכולות גבוהות הרבה יותר מאלו שהיו לי בפועל, אבל זה היה המקצוע והעיסוק שלי ומזה שילמתי שכר דירה, כך שאפשר להגיד שהייתי צלם במקצועי. למדתי צילום למתחילים ואפילו צילומי סטודיו ופרסומת בסטודיו תל אביבי מוכר, אבל משום מה נתקעתי כצלם ספורט באתר נודע לשמצה עד שהצלחתי למצוא עבודה במקום ראוי יותר. למה ההקדמה הזו רלוונטית, אתם שואלים? כי המוצר הבא הוא אחת ההמצאות שאני ממש מתבאס שלא היו לי בתיק בתקופה שהייתי צלם, ואולי אתם תזכו להשתמש בה.

תחשבו שאתם יכולים לשלוט על המצלמה המקצועית שלכם, DSLR מקצועית או מצלמה חסרת מראה (Mirrorless) באמצעות הסמארטפון. ולא רק לשלוט, אלא גם ממש לראות מה שהמצלמה רואה לפני הצילום ולדעת אם הפריים יוצא כמו שרציתם, כמובן עם יכולות משופרות של שליטה על מהירות החשיפה. פרוייקט שהסתיים בהצלחה ממש לאחרונה באתר קיקסטארטר, Pulse שמו, מאפשר לכם לחבר רכיב לחלקה העליון של מצלמה מקצועית, מתוצרת ניקון או קנון, ולשלוט על הפיצ’רים של המצלמה והצילום. הפרוייקט הסתיים כך שכבר לא תוכלו לקנות במחיר ממש משתלם, אבל עדיין תוכלו לרכוש למרות שהסתיים, ולשלם כמה דולרים יותר.

אז מה יודע Pulse לעשות?

המכשיר החביב מתיישב לכם על המקום של הפלאש ומתחבר לחיבור ה-USB במצלמה. באמצעות אפליקצייה ייעודית שקיימת לאנדרויד ואייפון הוא מתחבר בחיבור בלוטות’ ומאפשר שליטה מלאה על המצלמה למרחק של עד 100 מטר. מרגע שחיברתם והכל עובד תוכלו לשלוט על המצלמה ולצלם את עצמכם לבד או בקבוצה ולראות על צג הסלולרי את התמונה לפני הצילום, תוכלו לשלוט על צילומי הוידאו, על נתוני החשיפה ומהירות התריס ואפילו לראות איך יצאה התמונה כדי לדעת אם צריך לצלם מחדש.

pulse

ה-Pulse מתאים לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד. צלמי ספורט? אין צורך לרכוש GoPro במיוחד רק כדי להעמיד אותה מאחורי השער ולחכות, אפשר פשוט לקחת מצלמה שכבר יש לכם (ולא אפכת לכם שתחטוף כדור) ולהשתמש בה. רוצים לצלם Time Lapse מדהים? כל הפיצ’רים ניתנים לשליטה מהסלולרי, האפליקציה אפילו תאפשר לכם להתאים את החשיפה אם תרצו לצלם סרטון ארוך המשלב שקיעה או זריחה, שבהן צריך לעדכן את החשיפה כדי שהתמונות בסרטון ייצאו בחשיפה זהה ונכונה. על צילומי משפחה בכלל אין מה לדבר- יותר לא תצטרכו להקריב אחד מבני המשפחה כדי שיצלם ולא יופיע בתמונה ולא תצטרכו להסביר לסבתא מה זה המוט הזה שתליתם עליו סמארטפון.

יש לכם כמה מצלמות? אין בעיה, בהנחה שקניתם לכל מצלמה Pulse משלה, תוכלו לשלוט על 3 מצלמות מהאפליקציה.

pulse

להישאר באוהל ולצלם בחוץ

לקנות או לא לקנות?

שאלת מליון הדולר. מדובר על פרוייקט קיקסטארטר שהגיע בהצלחה לרף המימון שהציב לעצמו וגרף למעלה ממליון דולר. החברה, Alpine Labs, כבר הביאה לשוק 2 מוצרים בפרוייקטים של מימון המונים וזה השלישי שלה, כך שסביר להניח שהם יודעים על מה הם מדברים והמוצר יגיע לשוק. אל תשכחו שהמוצר זמין רק לקנון וניקון בשלב זה (ודגם אחד של פנסוניק), זה חשוב כי במצלמות סוני לדוגמה, האפליקציה יודעת לשלוט אבל בגלל פרוטוקול פנימי בתוכנה של המצלמה התמונות לא נשמרות בכרטיס הזיכרון כך שאין טעם לקנות למצלמות שאינן תואמות. לרשימה המלאה לחצו כאן ודפדפו לתחתית העמוד.

כמה זה עולה ומתי זה יגיע?

מכיוון שהקמפיין הסתיים לא מזמן, תצטרכו להיפרד מ-79$ עבור כל Pulse שתרכשו ולמחיר הזה תוסיפו עוד 20$ משלוח עם DHL, המוצר צפוי להגיע באפריל 2016 לכל מי שרכש אותו, אחלה מתנה לחג הפסח לחובב הצילום במשפחה שלכם.

השתכנעתם? לרכישה לחצו כאן

תתחדשו.

 

2
1 Comment
  • אושרי צילום
    דצמבר 13, 2015

    יש WIFI מובנה במצלמות מתקדמות, עושה את אותה הפעולה..

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *