Runcible – הסמארטפון שמעגל פינות


הטלפון הסלולרי, מאז נכנס לחיינו, תמיד היה בעל פינות. מלבני, גדול או קטן ככל שיהיה, היה במקרה הכי יצירתי בעל פינות מעוגלות, אך עדיין מאורך בצורתו הכללית. כשחושבים על זה, העובדה שבני האדם שומעים מחור אחד ומדברים מחור אחר, די מגבילה את יכולת השימוש במכשירי טלפון, סלולריים או לא.

אבל חברה קטנה מקליפורניה רוצה לשנות את תפיסת העיצוב והשימושיות שלנו בטלפונים סלולריים ומציגה חידוש- סמארטפון עגול, או כמו שהם מעדיפים לקרוא לו- אנטי-סמארטפון. המוצר עונה לשם Runcible ולפי המפתחים אמור לשמש כמכשיר המלווה אותנו ביום יום לביצוע שיחות, קבלת הודעות, ניהול יומן ופיצ’רים נוספים, אבל הא בעיקר אמור להיות מלווה ולא מוביל, בניגוד לסמארטפונים שמנהלים את חיינו ואנחנו לא יודעים מה לעשות בלעדיהם, Runcible אמור להיות מוצר משלים ו”לא מפריע” להגדרתם ולהוות פריט אופנתי יותר מאשר טכנולוגי.

בחזונם הם מדמיינים את המכשיר הסלולרי קלאסי ואופנתי כמו שעון שמוציאים מהכיס כדי לבדוק מה השעה ולא כסמארטפון שנמצא אצלינו ביד בכל רגע נתון. חוויית השימוש בו היא שונה לחלוטין ולכן הכינוי “אנטי סמארטפון” שהם מתעקשים להדביק לו. הגב של המכשיר מגיע מחומרים ירוקים- בגרסה הבסיסית תקבלו פלסטיק ממוחזר מהאוקיינוס, הגרסה היקרה יותר תקבלו עץ ממוחזר מקליפורניה ובעתיד גם תוכלו לחבר לו שרשרת ברזל, ממש כמו לשעוני הכיס העגולים מסרטי המערב הפרוע.

אז מה יש בפנים?

המפרט הטכני של המוצר לא מרשים כמו הסלולרי האחרון של סמסונג או אפל, אבל הוא מספיק כדי להיות מכשיר תקשורת שימושי בעל מסך עגול באורך (ורוחב) של 2.5 אינץ’ (פחות מחצי מסמארטפון ממוצע היום), מעבד Snapdragon 410 מרובע ליבות, 1GB RAM זיכרון ונפח אחסון של 8GB, מצלמה אחורית 7 מגה פיקסל, GPS, תקשורת אלחוטית וחיבור בלוטות’ ומערכת הפעלה המבוססת על Android 5.1. נכון לרגע זה, השימוש במכשיר יקרה רק באמצעות חיבור בלוטות’ של Runcible למכשיר סלולרי אחר, שזה קצת מצחיק בהתחשב בעובדה שהם מנסים להחליף את הסלולרי המוכר לנו. למה זה ככה? כי כרגע לא מתוכננת תמיכה בכרטיסי סים או רשתות 4G/LTE אלא רק אם תרצו להוסיף את השימושיות הזו לבד או שרף המימון יגיע לסכום מסוים שישתלם להם להוסיף אותו לכל מי שירכוש.

המכשיר אמור להוות פלטפורמה למפתחים והאקרים שירצו לשדרג ולשפר את החומרה והתוכנה של המוצר בעצמם ויציעו פורום וקהילת מפתחים שיחליפו ביניהם רעיונות ומוצרים. סרטון ראשון שלו ראינו כבר לפני שנה, אז ניסו המפתחים להוציאו לשוק עם מערכת הפעלה בקוד פתוח שתהווה פלטפורמה למפתחים אבל הרעיון נגנז בגלל הפסקת הייצור של המעבד איתו עבדו. והיום, כאמור, הרעיון הזה חזר לחיים חזק מתמיד.

הנה הסרטון המקורי מ-2015

 

נכון לכתיבת שורות אלו גייס הקמפיין כבר למעלה מ-100,000$, אך הוא עוד רחוק מהיעד שעומד על רבע מליון דולרים. חשוב לי להזכיר שמדובר על קמפיין מימון המונים, ולאחרונה היו לא מעט מוצרים שגייסו למעלה ממליון דולר אך בסוף לא הגיעו לשוק אלא לכיסו של היזם היצירתי שפיתח סרטון וידאו ומערכת שיווקית משומנת היטב. על מנת להזמין את הגרסה הבסיסית תיאלצו להיפרד מ-399$ הכוללים משלוח לכל העולם, המכשיר עצמו צפוי להישלח לראשוני הקונים בספטמבר 2016. שימו לב שגם אם אתם מזמינים יחידה כזו, אתם צפויים לחיים קשים במכס ובאישורים ממשרד התקשורת, כי אין ייבוא מסודר לישראל.

אם יש לכם רצון לממן את הקמפיין הזה, אני ממליץ בחום לקרוא את המדריך שכתבתי  לזיהוי פרוייקטים שצפויים להיכשל או לא לצאת לשוק.

לרכישת המוצר לחצו כאן

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *