השוואה: סמסונג גלקסי 8+ מול נוט 8

מאת יום רביעי, נובמבר 15, 2017 , , , , Permalink 3

גילוי נאות: היחסים שלי ושל הטלפונים הסלולריים של סמסונג ידעו עליות וירידות. מיד אחרי שנפרדתי לשלום מהנוקיה N97 שלי, השתדרגתי לגלקסי השני בסדרה שהיה ממש פריצת דרך עבורי. ממנו המשכתי לגלקסי השלישי ואז לרביעי, שהיה נפילה כלכך גדולה שנשבעתי לא לגעת בסלולרים של סמסונג שוב, ועברתי ל-One Plus הראשון לשושלתו. אבל הקיבוצניק שאני, לא נותן לשבועה לעצור אותו, ובאחד מביקוריי בחו”ל רכשתי את הגלקסי 7 אדג’ לאור הביקורות המהללות ולאחרונה קיבלתי את הגלקסי 8+ גדול המימדים שאצלי כבר כמה חודשים טובים ולכן כשסמסונג הציעו לי לסקור את הנוט8, קפצתי על המציאה בעיקר כדי לבדוק מה השתנה ואיזה מהם עדיף. בזמן שעבר מאז כתיבת הפוסט הזה כבר כתבתי על גלקסי +S9 מול גלקסי +S8

רוצים להתייעץ על ציוד צילום סלולרי ואיזה סמארטפון כדאי לכם לקנות? הצטרפו לקהילה שלנו!

אתחיל את ה”סקירה” (כי זו לא באמת סקירה, יותר חוויות משימוש) ואומר שבחודשים האחרונים אני משתמש בסלולרי כמצלמת וידאו עיקרית ומצלם ועורך סרטונים בעזרתו, כך שלמצלמה יש משקל גדול מאוד בבחירה.

Family trip to Milan! . . . . . #samsung #samsunggalaxys8 #samsungnote8 #samsungnote #samsunggalaxy #family #travel #gadgets #geek #smartphone #mobile #igisrael

A post shared by Geva Telem (@gevatelem) on
Samsung Galaxy S8+

שורה תחתונה: אני מאוד מרוצה. המכשיר, למרות שהוא גדול יחסית לידיים הקטנות שלי, מנצל את רוב המסך ויוצר חוויית צפיה ועבודה עם המצלמה בצורה מצוינת. המצלמה שלו איכותית מאוד, לצערי לא היה שדרוג משמעותי מהגרסה הקודמת במשפחה, אותה אני שומר לעבודות צילום מיוחדות בזכות סט עדשות שמתחבר לכיסוי מיוחד רק בגרסה זו, אפשר לקרוא עוד על זה פה. עדיין, המצלמה פשוט נפלאה, גם במצב האוטומטי שלה וגם בסצינות הצילום המקצועיות יותר שהוכנסו באפליקציית המצלמה (הילוך איטי/ מהיר, פוקוס סלקטיבי, מצלמה כפולה (קדמית ואחורית במקביל), מזון וכמובן שליטה ידנית לגמרי. אם אין לכם את כל האופציות האלו ויש לכם מכשיר כזה, פשוט תורידו אותן מהחנות של סמסונג, יש שם כמה הפתעות ששווה לבדוק.

בחודשים הראשונים הסוללה שלו מחזיקה יפה מאוד, ניתן מהמטען בסביבות שבע בבוקר ועבודה מאומצת עם חיי סוללה מעולים, כך שהוא חזר למטען בלילה עם כמה עשרות אחוזים שנותרו בו. כמובן שככל שעובר הזמן הנתון הזה נשחק, אבל בכל מקרה יש לי מטען אלחוטי במשרד, כך שבכל ישיבה בעמדה שלי אני פשוט מניח אותו שם ונותן לו להיטען, ממליץ בחום על רכישה של אחד כזה.

כאן תוכלו לקרוא על אביזרי צילום מיוחדים לסלולרי שלכם

הנה סרטון בהילוך איטי שצילמתי עם הנוט 8 באמצעות אפליקציית המצלמה הרגילה:

Samsung Galaxy Note 8

שורה תחתונה: הייתי שמח שיהיה לי כזה. לשמחתי, יצא לי לקחת את המכשיר איתי לכנס בחו”ל, כך יכולתי להשתמש בו כמסך טלוויזיה לטיסה ושמרתי סרטים בנטפליקס כדי שיהיה לי תוכן נורמלי לראות במטוס (יצא קצת מצחיק שראיתי את הסרט Death Note), אבל היה ממש כיף לצפות בסרט באורך מלא (הטלפון היה בתוך חצובה שולחנית) בלי כל מיני הפרעות או מסכים ישנים של מטוסים (וזה בהנחה שיש מסך במושב הכיסא בכלל).

הנוט 8 כבד יותר מהגלקסי 8+ אבל למרות שזה מורגש כשמחזיקים אותו, המשקל נושק ל-200 גרם ללא כיסוי, זה לא באמת משפיע על משהו, למעט על העובדה שהתחושה ביד היא של טלפון שבנוי טוב יותר, אם כי שניהם בנויים מאותם חומרים.

שני המכשירים מאוד זהים בהרבה פיצ’רים (או ממש דומים): לשניהם אותו מעבד, לנוט 8 יש קצת יותר זיכרון עבודה (6GB לעומת 4) ולשניהם יש אותו נפח אחסון.

אז מה ההבדלים בין השניים?

בחלק הזה אתייחס להשוואה שערך אתר Tom’s Guide כי זה מידע שקיים כבר ברשת ואין טעם להמציא את הגלגל מחדש:

מסך: לנוט מסך הגדול ב-0.1 אינץ’ מהגלקסי 8+, אממה, המסך של ה-8+ יותר איכותי מבחינת PPI, מספר הפיקסלים פר אינץ’ והוא מנצל אחוז גדול יותר משטח הטלפון להצגת מסך, בשורה התחתונה המסך של הנוט 8 גדול יותר במעט ולכן יש פה תיקו.

מצלמה: הנוט 8 הוא הסלולרי הראשון של סמסונג שמציע צמד מצלמות בגב המכשיר, שהלוואי והיו בגלקסי 8+, ולכן הוא מנצח בנוק אאוט למרות שהמצלמה של היריב היא סופר איכותית. בנוט 8 שולבה בנוסף למצלמה הסטנדרטית, מצלמה נוספת המהווה זום אופטי X2 ומצב Live Focus המאפשר לצלם אובייקט ולבחור את רמת הטשטוש של הרקע, לפני או אחרי הצילום. לגלקסי 8 יש מצב דומה שנקרא Selective Focus המצלם תמונה אחת של האובייקט הקרוב ואחת של הרקע הרחוק וכך יודע להפריד אותם וליצור טשטוש דומה, אבל זה לא אותו דבר או אותה איכות.

כשאני צילמתי וידאו עם הנוט 8 הרגשתי את התמונה יציבה בהרבה ממה שהיד שלי הייתה, בשני המכשירים יש ייצוב תמונה אופטי (OIS- optical image stabilization) וזה שדרוג משמעותי שמורגש כבר בצילום עצמו, המרגיש חלק יותר וקופצני הרבה פחות.

הנוט 8 מנצח בחלק הזה בנוק אאוט רציני.


סוללה: הרצון של סמסונג לשמור על גודל סביר בנוט 8 ועדיין לשמור על עט הסטילוס שמלווה את כל הסדרה, הכריח אותה לחסוך בדברים אחרים והנפגעת העיקרית היא הסוללה, שהוקטנה בנוט 8 לסוללת 3,300 מילי אמפר לעומת הגלקסי 8+ שבו נמצא סוללה בנפח 3,500 מילי אמפר, כך שההבדל יחסית זניח אבל עדיין, נצחון דחוק בנפח סוללה לגלקסי 8+.

ביצועים: מכיוון שלשני המכשירים אותו מעבד, ההבדל כאן הוא בנפח זיכרון העבודה, וכאן המנצח הוא זה שיש לו “גדול יותר”- הנוט 8 מציע 6GB של זכרון עבודה לעומת 4GB לגלקסי 8, ולכן הביצועים שלו טובים ומהירים יותר.

סיכום אישי שלי: אם כסף הוא לא שיקול, כי הנוט יקר יותר, אז ברור שהנוט מנצח. צמד המצלמות, הזכרון הגדול יותר ואפילו התוספת החביבה של עט הסטילוס (שקיבל תשבוחות ממעצבת שעובדת איתי ושיחקה איתו) הם פקטור משמעותי וזה בהחלט המכשיר שהייתי בוחר אם דג זהב היה שואל אותי איזה מכשיר סלולרי אני רוצה. אם אתם עם גלקסי 8+ היום אין טעם לשדרג לנוט לדעתי, תיהנו ממנו.

Source: Tom's Guide

לייב פוקוס בפעולה בנוט8 (Tom’s Guide)

3

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *