וואווי מייט 20 פרו – סקירת מצלמה

לפני 12 שנה למדתי צילום. אפילו התפרנסתי מצילום כצלם ספורט באחד האתרים הגדולים במדינה למשך כשנה. באופן כללי רוב חיי אני סביב מצלמות, אם לא מצלם אז קונה ומוכר. לאורך השנים עברתי מתיק ענקי ששוקל עשרות קילוגרמים ושווה עשרות אלפי שקלים למצלמות קטנות יותר ויותר, כאלה שאפשר לקחת בלי לחשוב יותר מידי איזה עדשה להשאיר בבית והאם אצטרך פלאש או לא. לפני שנה וחצי מצאתי לי את המוצר המושלם, עדשות לסלולרי, שמתחברות למגוון רחב של דגמים. שמח וטוב לב רכשתי לי סט עדשות (לא כאלה של 5 ב-10 מאיביי) ויצאתי לכבוש את העולם עם הסמסונג שלי.

<<הצטרפו לקהילת הצילום הסלולרי שלנו>>

לפני כמה ימים, הייתי בהשקה של הוואווי מייט 20 פרו בלונדון. לקחתי איתי מצלמת DSLR של קנון עם שתי עדשות ופלאש כדי שאוכל להסתובב כמו תייר מקצועי בלונדון ואח”כ בדאבלין, היעד הבא. אממה, יצא שבכלל לא הוצאתי את המצלמה מהתיק. וגם לא את הסמסונג וכל העדשות שסחבתי איתי. וזה קצת ערער אותי, כי לא ציפיתי לתוצאות כאלה מוצלחות.

הנה סקירונת הוידאו שלי מדאבלין:

וואווי מייט 20 פרו – המצלמה

על הנייר לוואווי יש מצלמת עדשה רחבה באיכות 40 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f|1.8, עדשה רחבה יותר באיכות 20 מגה פיקסל ומפתח צמצם f|2.2 ומצלמת Telephoto לצילום עצמים רחוקים באיכות 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f|2.4. כמו בדגמים רבים של וואווי, גם כאן מדובר על אופטיקה של יצרנית המצלמות הגרמנית מהטובות בעולם Leica. בשונה מדגם ה-P20 Pro שהושק לפני חודשים ספורים ושומר על מקומו הראשון במבחני צילום סלולרי, וואווי זנחה את העדשה המונוכרומטית והחליפה אותה בעדשה הסופר-רחבה. לדברי וואווי זה בגלל שהם ראו שפחות אנשים מנצלים את היכולות של העדשה הזו. אבל אל תיפול רוחכם אם חשקה נפשכם בצילום שחור-לבן איכותי, עדיין תוכלו לצלם בשחור לבן באחד ממצבי הצילום של המצלמה (עוד על כך בהמשך). הנתונים היבשים האלה אולי לא אומרים הרבה לחלק מהאנשים, אבל בפועל מדובר על תוצר סופי של מצלמה ורסטילית מאוד שיודעת לעבוד בתנאי תאורה קשים ולהוציא תוצאות נפלאות, לא רק בגלל החומרה, אלא גם בגלל התוכנה.


יהיו שיגידו שאני מגזים, ואין סיכוי שטלפון סלולרי, טובה מצלמתו ככל שתהיה, יכול להחליף מצלמה איכותית בשווי אלפי שקלים. אז בואו נשים דברים על דיוקם, הוא לא מחליף לגמרי. מאוד תלוי מה תרצו לצלם. נכון שיש צלמי אופנה שכבר “מצלמים” הפקות אופנה עם טלפון סלולרי, ויצרניות הסלולרי עושות המון כדי לפתח יכולות צילום ולהוסיף עדשות לכל מכשיר. מצלמות סלולריות, טובות ככל שיהיו, הן עדיין לא מצלמה מקצועית. יכולות הפוקוס שלהן, מעקב אחר אובייקטים ואפילו זום אופטי, הם אלמנטים שבהם ממשיכות לשלוט מצלמות DSLR ומירורלס. לא סתם יש משפט שאומר שזום במצלמת סלולר, עושים עם הרגליים, לא עם האצבעות. שתי תמונות שצילמתי במצב אולטרא-רחב. העליונה במצב לילה והשניה במצב רגיל.

 

מצבי הצילום

באפליקציית המצלמה של הוואווי מייט 20 פרו תוכלו לבחור בעצמכם את הסצינה אותה אתם רוצים לצלם (לילה, פורטרט וכו’) או שפשוט תוכלו לתת ל-AI של וואווי לעשות זאת עבורכם. אני מודה שזה יכול להיות מציק, אבל מידי פעם זה קולע בול. כשניסיתי לצלם הופעה, המצלמה ידעה שאני מכוון את המצלמה לבמה עם Live Performance והתאימה את נתוני החשיפה כך שאקבל תמונה מיטבית. כך יקרה כמעט בכל פעם שתרצו לצלם, אם תצלמו פורטרט, המצלמה תזהה פרצוף ותעבור מיד למצב פורטרט, בו אתם יכולים לאחר הצילום לקבוע את עומק השדה (או טשטוש הרקע, בשפת העם) וההפרדה של הפנים מהרקע. כשתצלמו בלילה המצלמה תעבור ישר למצב לילה בו היא תגיד לכם לא לזוז למשך חמש שניות מרגע הצילום, כדי שהיא תוכל לחדד את התמונה, התוצאות פה מדהימות. חשוב לציין שבכל מצבי הצילום תוכלו לבחור באיזו עדשה לצלם- אולטרא רחבה, רחבה, זום X3 או X5. אחד ההבדלים הגדולים בין המצלמה של המייט פרו 20 לבין ה-P20 המצוין של וואווי, הוא שבמייט יש 1,500 מצבי צילום (כולל סצינות ופילטרים) שונים לעומת 500 (בלבד) ב-P20. המצלמה יודעת להתפקס על אובייקטים ממרחק של 2.5 ס”מ (Super Macro), במיוחד לחובבי המאקרו שבינינו.

הנה גלריה קצרה שתראה לכם את ההבדלים בין העדשות ומצבי הזום השונים, לחצו על התמונות להגדלה.

מצב סופר מאקרו בוואווי מייט 20 פרו (גבע תלם)

אבל חוץ ממצב לילה ופורטרט יש למצלמה מצבי צילום נוספים שיעזרו לכם להוציא תמונות מדהימות.

Aperture– תוכלו לשלוט על מפתח הצמצם, מה שמאפשר להכניס יותר או פחות אור לתמונה לחשיפה טובה אבל שולט גם על הבוקה (טשטוש הרקע. צמצם פתוח= רקע מטושטש יותר). אבל החשוב מכל הוא שתוכלו לערוך את התמונה ולשלוט על מפתח הצמצם לאחר הצילום באפליקציית הגלריה של וואווי.

Pro – פשוטו כמשמעו, אם תחליטו שאתם רוצים לשלוט על המצלמה בצורה ידנית לגמרי (ISO, White Balance וכו’), כולל על פוקוס וחשיפה.

וידאו – כמובן שיש מצב וידאו שמצלם וידאו. במצב וידאו תוכלו לבחור בכל אחת מהמצלמות השונות ואפילו לעשות זום דיגיטלי X10, שכמובן יפגע מאוד באיכות הסרטון שתקבלו, אבל שתדעו. במצב רגיל המצלמה יכולה לצלם ברזולוציה של עד 4K. בוידאו יש סצנות צילום מיוחדות כמו AI Color שיפרידו את האובייקט שתבחרו מהרקע כך שרק הוא יהיה צבעוני והרקע שחור לבן. זה עובד לא רע. AI Background Blur יעזור לכם לטשטש את הרקע מסביב לאובייקט. בוידאו.

הילוך איטי – במצב זה תוכלו לבחור בין 3 מהירויות של צילום. 120 פריימים בשניה, 240 פריימים בשניה או סופר הילוך איטי (כמו שהוצג בסמסונג גלקסי 9) בקצב של 960 פריימים בשניה. הרזולוציה של הצילום תושפע ממספר הפריימים שתבחרו לצלם.

פנורמה – צילום פנורמה. תוכלו לבחור בין צילום פנורמה רוחבי לאופקי.

מצבי הצילום הנוספים בוואווי מייט 20 פרו

מונוכרומטי – ב-P20 אחת מהעדשות הייתה מונוכרומטית. במייט 20 כל המצלמות צבעוניות ובמקום זה קיבלנו מצב צילום מונוכרומטי. במצב צילום זה תקבלו כמובן תמונות בשחור לבן ותוכלו לבחור את הסצינה שבה תרצו לצלם: רגיל, פורטרט, שליטה על צמצם או Pro שבו תשלטו ידנית על המצלמה.

Light Painting – מצב צילום במיוחד לחובבי חשיפות ארוכות שאוהבים משחקי תאורה נמרחת. במצב זה המצלמה תבחר עבורכם את החשיפה המיטבית בהתאם לתנאי התאורה ותוודא שתיווצר מריחה של אורות בתמונה כדי להעביר אפקט של תנועה. בתוך מצב צילום זה יש מספר סצינות שתוכלו להשתמש בהן כדי לקבל אפקט שונה בכל תמונה (Traffic Trails, Light Graffiti, Silky Water, Star Trails).

HDR – תוכלו להפעיל מצב HDR בכל תמונה שתצלמו, אבל אם לא, תוכלו פשוט לעבור למצב HDR.

Time Lapse – אם אתם חובבי טיים-לאפס, המצב הזה קיים גם פה, אבל ברזולוציה של 720p בלבד. אין אפשרות לשליטה ידנית על מספר התמונות שיצולמו בפרק זמן מסוים או על אורך הוידאו שיתקבל מראש, לא בטוח שהייתי משתמש במצב הזה כדי לקבל טיים לאפס טוב, יש אפליקציות טובות יותר שייתנו רזולוציה טובה יותר.

זוית אולטרא רחבה של רחבת הבימה בצילום לילה (גבע תלם)

Underwater- באירוע ההשקה בלונדון הכריזה וואווי על כיסוי ייעודי שלה למצב צילום מתחת למים שמאפשר צלילה עם הטלפון לעומק של כמה עשרות מטרים. לא ניסיתי את המצב הזה במים (כי הבריכה נסגרה) אבל כשתלחצו עליו, מקשי השליטה במצלמה עוברים לצד המסך כדי לאפשר שליטה נוחה יותר מתחת למים. יש גם אפשרות לכבות את המסך ולהמשיך לצלם, אם אתם לא רוצים לעצבן איזה כריש שבדיוק עובר שם (וכן, אני יודע שכרישים מסתמכים על חושים שאינם ראייה).

Documents- מצב צילום מסמכים וניירות.

AR Lens– אתם כבר מכירים את זה בטח מסמסונג ואפל (אצל וואווי זה 3D Emoji), מצב שבו הפנים שלכם נסרקות ע”י המצלמה הקדמית והופ- נהיה לכם פרצוף פנדה שעוקב אחרי תנועות הפנים שלכם. הילדים שלי אוהבים את זה.

כמו ששמתם לב, יש לא מעט מצבי צילום ויש גם אפשרות להוריד מצבי צילום חדשים אם בא לכם. ואם לא בא לכם לשבור את הראש באיזה מצב לצלם כל פעם, בשביל זה יש לוואווי את הבינה המלאכותית במצלמה שתזהה את המצב שאתם מצלמים בו ותעזור לכם לבחור את המצב המתאים.

לסיכום: בכל יום שעובר אני יותר מרוצה מהמצלמה. אם השיקול שלכם בסלולרי הבא שתרכשו הוא מצלמה וסוללה (ולא תקציב), אין ספק שהוואווי מייט 20 פרו הוא הבחירה הנכונה נכון לכתיבת שורות אלה.

שאלות? כתבו בתגובות.

 

1

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *