איך לשדר בפייסבוק לייב במספר עמודים במקביל

שני המכשולים הכי גדולים של עמודים עסקיים בפייסבוק שמשתמשים בפייסבוק לייב ככלי להעברת מסרים הם אי היכולת לקדם בתשלום את הוידאו לפני או תוך כדי השידור הישיר (אלא אם אתם בעלי עמוד מאומת ואז אתם יכולים) ואי היכולת לשדר את אותו וידאו במספר עמודים, בין אם הם קשורים עסקית ובין אם הם שייכים לאותה קבוצה עסקית.

אז הנה, מי אמר שפייסבוק לא מקשיבה לנו? (אמרו מאזינה, זה משהו אחר) היא שיחררה פיצ’ר שיאפשר לנו לשדר במשותף את אותו וידאו במספר עמודים במקביל (ללא הצורך בשיתוף ידני של הפוסט).

למי שלא מכיר את הפיצ’ר שנקרא Cross Posting, אסביר בקצרה שזה פיצ’ר שמאפשר לעמוד עסקי להעלות פוסט וידאו יחד עם שותף עסקי (נותן חסות לאירוע, לדוגמה) וכך הוידאו משודר בו זמנית משני העמודים ומגיע לקהלים שונים, בזמן שהסטטיסטיקה של הצפיות נאספת תחת סרטון אחד. בסרטון לייב, בניגוד לסרטון רגיל, כל פוסט לייב מתנהג כפוסט עצמאי, כך שהפתרון פה הוא חלקי בלבד ולא באמת יביא לשידור בעמוד אחד את הצופים והתגובות מעמוד אחר.

לעוד מדריכים בנושא פייסבוק לייב לחצו כאן

איך להפעיל Cross Posting בסרטוני וידאו בפייסבוק?

לפוסטים שהם וידאו לייב או וידאו רגיל, התהליך דומה בתחילתו: אתם נדרשים לתת גישה לעמודים אחרים לתוכן הוידאו שלכם על מנת שיוכלו לשדר את התוכן שלכם.

גשו להגדרות העמוד העסקי שלכם וחפשו בתפריט הצד Cross Posting.

לאחר הלחיצה תתבקשו להכניס את שם העמוד או את ה-URL של העמוד שאיתו אתם רוצים לחלוק סרטונים.

עד כאן לחלק של סרטונים רגילים. כדי לאפשר את האופציה גם לסרטוני לייב תצטרכו לבחור אם לאפשר לעמוד השני לשדר את הוידאו שלכם באופן אוטומטי או שאתם דורשים לאשר כל פעם שהעמוד השני מבקש לשדר את הסרטון לייב שלכם כשאתם באוויר.

איך עושים Cross Posting לסרטוני וידאו בפייסבוק?

ברגע שאישרתם לעמוד אחר לשתף תוכן לייב שלכם, הגישה תתבצע רק בשידורים שמתבצעים דרך ה-API של פייסבוק ולא דרך שידור מסלולר או מגרסת הדסקטופ של פייסבוק. כדי שהעמוד שנתתם לו גישה לסרטוני הלייב שלכם ישדר את הלייב הבא, הוא לא צריך לעשות כלום, ברגע שתעלו לאוויר הפוסט יופיע גם אצלו.

כדי לעשות את אותו דבר בסרטונים שאינם לייב, זה כבר טיפה יותר מסובך. בעמוד העסקי שלכם, גשו ל-Publishing Tools, שם תראו תפריט צדדי בשם Videos you can cross post שם יופיעו סרטונים שאתם יכולים לשתף בעמוד שלכם.

 

1

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *