תזמון שידור בפייסבוק לייב

מאת יום שלישי, אוקטובר 25, 2016 No tags Permalink 1
זה לא סוד שאחד האתגרים הכי גדולים בשידור חי בפייסבוק הוא איסוף צופים. את החלק הטכני כבר כיסינו במדריכים השונים: המדריך הכללי, שידור ממחשב, אביזרים מומלצים וטיפים וטריקים לשידור מוצלח יותר.

אבל גם השידור המוצלח ביותר שתצליחו להפיק, מעניין ככל שיהיה, לא מבטיח לכם שיהיו צופים והסיכוי לשידור חוזר של הקיץ של אביה, תמיד מרחף מעליכם בזמן שאתם מתכננים שידור חי בפייסבוק.

עד כה, נאבקו יצרני התוכן ונאלצו למצוא פתרונות שונים ומשונים לרגע שיהיה להם מספיק קהל בשידור כך שיוכלו להתחיל: חלקם יצרו שעון טיימר הסופר לאחור הנע בין מספר דקות לבין חצי שעה, אבל אז נותרו עם שעון טיימר גם בשידור החוזר, דבר שדי מעצבן את הצופים שלא בשידור חי, חלקם פשוט העבירו את הזמן בדיבורים לא חשובים עד שיצטרפו מספיק צופים, אבל אז חלק מהצופים איבדו עניין וגם החלק הזה נשאר בשידור החוזר, כך שלא משנה באיזה טקטיקה בחרו המשדרים, זה לא יצא טוב.

עכשיו באה פייסבוק ומשחררת פיצ’ר חדש שיאפשר לכולם להיות מרוצים: תזמון של שידור חי. הפיצ’ר הזה פתוח כרגע רק לבעלי חשבון מאומת (וי כחול) השמתמשים ב-API של פייסבוק כדי לשדר דרך מחשב. בקרוב מאוד הוא ייפתח לשאר המשתמשים.

מה מאפשר הכלי החדש של תזמון שידור לייב בפייסבוק?

>> גלו איך להביא גולשים לפייסבוק לייב שלכם! <<

 • באמצעות הפיצ’ר החדש תוכלו לעדכן מראש את הצופים שלכם מתי בדיוק אתם עולים לשידור ישיר, הם מצידם יוכלו לבחור לקבל התראה כשאתם עולים לשידור או שעה לפני, פתרון מצוין שעד כה נפתר ע”י יצירת אירוע פייסבוקי והזמנת הקהל אליו. עוקבי העמוד שלכם ייראו פוסט חדש על כך שאתם מתכננים לעלות לשידור חי. כמה זמן מראש אפשר להעלות את הפוסט המתוזמן? מ-10 דקות לפני העלייה לאוויר ועד שבוע מראש.
 • בזמן העלייה לאוויר, מי שיצטרף לשידור שלכם ייכנס בעצם ללובי של 3 דקות שמאפשר לכם לאסוף את הצופים עד לתחילת השידור עצמו, אחרי 3 דקות השידור שלכם יתחיל אוטומטית. היתרון כאן הוא ששלוש הדקות שהצופים חיכו לא ייכנסו לוידאו הסופי, אלא רק הרגע שבו עליתם לאוויר באופן רשמי, בניגוד למה שקורה היום. במהלך 3 הדקות האלה הצופה יכול ליצור אינטראקציה עם צופים אחרים שהצטרפו לשידור ולהזמין חברים, ממש כמו בוידאו רגיל בשידור חי.
 • קידום בתשלום של שידור חי- אם עד כה לא הייתה דרך נוחה לקדם בתשלום לקהל רלוונטי וידאו בשידור חי, עכשיו תוכלו ליצור שידור חי מתוזמן בפייסבוק ולקדם את הפוסט שפעולה זו יוצרת. כל ייחסך מכם הסרבול של ליצור אירוע לקידום שידור חי, דבר המבלבל את הצופים המצפים לראות את השידור בעמוד האירוע עצמו.

אז איך יוצרים תזמון שידור בפייסבוק לייב?

אם טרם קראתם את המדריך שלי לשימוש ב-OBS, תוכנה חינמית המשתמשת ב-API של פייסבוק לשידור דרך המחשב, אנא עשו זאת עכשיו. התהליך מאוד דומה וההבדל הוא בעיקר בתוצאה הסופית שבה במקום ללחוץ Go Live ולעלות לשידור אתם בוחרים Schedule Live שיפתח לכם חלון חדש שבו תזינו את פרטי וזמן השידור שאתם מתכננים.

למי שמתשתמש בשירות של Belive.tv לשדר מהמחשב, מהחברה נמסר שהפיצ’ר יהיה זמין במערכת ברגע שפייסבוק תפתח אותו לכלל המשתמשים.

בחלון החדש, וזה אחרי שכבר הכנסתם טקסט לפוסט של השידור וכותרת לוידאו שיעלה, תידרשו לבחור את התאריך והשעה שבהם תעלו לאוויר ותוכלו גם להעלות תמונה שתופיע בפוסט עד שיתחיל השידור, אם לא תבחרו תמונה, תמונת הפרופיל של העמוד שלכם תופיע באופן אוטומטי.

אחרי שמילאתם את כל הפרטים והעליתם תמונה, לחיצה על כפתור Schedule תסיים את התהליך ותעלה את הפוסט שלכם לאוויר.

אם אתם רוצים לעלות לאוויר בצורה רגילה וללא שימוש בתוכנות מסובכות, קיראו את המדריך הפשוט שכתבתי.

תזמון שידור חי בפייסבוק

מה קורה אחרי שתזמנתי שידור חי?

כמובן שהשלב הבא, בהנחה שעשיתם כל שביכולתכם להגיע לכמה שיותר צופים פוטנציאליים לפני תחילת השידור, הוא עלייה לאוויר. אין אפשרות לקבוע תזמון מהמחשב ולעלות לאוויר מהסלולרי, למרות שזה נשמע הכרחי. לכן, תיאלצו להתחבר לשידור דרך אחת מהתוכנות המשתמשות ב-API ולהמתין שתסתיים הספירה לאחור, פייסבוק כבר תעלה אתכם לאוויר ברגע שיגיע הזמן כך שאתם לא צריכים לעשות כלום. מצד שני, אם לא תהיו מוכנים בזמן, אתם עושים פאדיחה (פייסבוק כותבים במדריך שלהם להתחבר לשידור 20 דקות לפני הזמן).

במידה ואין לכם כוח לחכות, פייסבוק מאפשרת לכם לעלות לאוויר באופן מיידי ע”י עלייה ידנית לאוויר דרך הממשק. אם חלילה אתם צריכים לדחות את השידור או לבטל אותו לגמרי בטרם התחיל, גם את זה תוכלו לעשות, אל דאגה.

עד כאן המדריך, אם יש לכם שאלות נוספות על פייסבוק לייב אתם יותר ממוזמנים להצטרף לקהילת מקצועני פייסבוק לייב. שם אנחנו חולקים טיפים לתוכן איכותי, עונים על שאלות וממליצים על ספקים וציוד רלוונטיים לתחום.

תזמון שידור לייב בפייסבוק

בחרו תאריך ושעה, העלו תמונה ותזמנו את השידור.

מחפשים שידור מקצועי לפייסבוק לייב במחיר שפוי? שידור אינטראקטיבי שיקפיץ את המעורבות של האוהדים בעמוד? .

1
3 Comments
 • צילום אירועים
  אוקטובר 30, 2016

  סה”כ פיצ’ר נחמד מאוד, יש צפי מתי יהיה זמין לכלל המשתמשים בארץ?

  • גבע תלם
   אוקטובר 31, 2016

   פייסבוק אומרים שבקרוב. מחכים

 • אורן
  יולי 27, 2020

  היי
  אם אני משדר שידורי לייב מהטלפון, האם אפשר לתזמן גם מהטלפון הנייד?

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *