פייסבוק מאשרת: בודקת אפשרות לשידור ישיר דרך המחשב

מאת יום רביעי, ספטמבר 14, 2016 No tags Permalink 1

בסרטון חדש שעלה לפייסבוק והועבר בשידור ישיר, כנראה הראשון מסוגו ששודר ישירות דרך הרשת החברתית עצמה ולא דרך אפליקציה או שירות צד שלישי, מגוללת דלילה טיילור, משתמשת פייסבוק בארה”ב, מתארת איך התעוררה בוקר אחד וגילתה במסך הראשי של פייסבוק אפשרות להעלות וידאו בשידור ישיר דרך המחשב שלה. “התעוררתי הבוקר ופתאום יש לי כפתור שידור ישיר במחשב”, היא מספרת בוידאו. מיטיבי הלכת שביניכם כבר יודעיפ שקיימת אפשרות לשדר בשידור ישיר דרך המחשב באמצעות תוכנות מתקדמות, אבל טיילור מפריכה את הטענה שהיא משתמשת בהן כבר בתחילת השידור.

הכפתור, כפי שתוכלו לראות בצילום המסך שסיפקה טיילור לאחר הוידאו המדובר, נמצא מעל תיבת הטקסט של פוסט חדש, בין כפתור העלאת התמונה לבין העלאת אלבום, בדומה מאוד למיקומו באפליקציית המובייל שהיא כרגע האפשרות היחידה שיש למשתמש הקצה לעלות בשידור ישיר דרך האפליקציה. טיילור מציינת בוידאו שהיא יכולה לראות כמה אנשים צופים בה בשידור ישיר אבל לא מי מחבריה צופה בה, כפי שנהוג באפליקציית המובייל של פייסבוק. עוד היא ציינה שלא הייתה לה אפשרות לשתף את השידור באמצעות כפתור Share המופיע במובייל.

fbliveleak

צילום המסך המקורי של דלילה טיילור

בניגוד להכרזות עבר, כדוגמת האפשרות להוסיף מרואיין מרוחק לשידור, פיצ’ר שמתגלגל לאיטו לחשבונות פייסבוק של סלבריטאים ועיתונאים בארה”ב בלבד, על אפשרות השידור דרך המחשב, פייסבוק אפילו לא טרחה להודיע ולכן ייתכן מאוד שהחשיפה קרתה במקרה, לפחות עד שנקבל דיווחים נוספים על משתמשים שזכו לקבל כפתור דומה.

גם במידה ופייסבוק אכן מתחילה לגלגל את הפיצ’ר החדש החוצה, הדרך שלה לשידור איכותי ומעניין, כזה המשלב מספר מצלמות, גרפיקה, סאונד איכותי ועוד פיצ’רים ייחודיים, עדיין ארוכה ויש לא מעט חברות שכבר נמצאות שם ומשתמשות ב-API שלה לשידורים חיים, יהיה מעניין לראות אם פייסבוק אכן תממש סופסוף את ההבטחה שלה לאפשר פיצ’רים מיוחדים, ביניהם שילוב של הסטארטאפ המעניין שרכשה, MSQRD המשלב פילטרים דמויי סנאפצ’אט בוידאו, “איזור המתנה” לפני עלייה לשידור על מנת לאסוף צופים בלי שהדבר יופיע בוידאו הנשמר בפיד לאחר הירידה מהאוויר וכמובן האפשרות המסקרנת להוסיף מרואיין הנמצא במיקום מרוחק.

עדכון: דובר מטעם פייסבוק מסר לאתר SocialTimes שהם מתחילים להוציא את הפיצ’ר לכלל המשתמשים, בעקבות פידבק שקיבלו מעיתונאים ו-ולוגרים (בלוגרי וידאו), יחד עם זאת המקור מפייסבוק מסר שכרגע הפיצ’ר זמין רק למספר מצומצם של משתמשים והוא צפוי להתחיל לצאת באופן רשמי ב’חודשים הקרובים’.

רוצים לשדר ממחשב כבר עכשיו? קראו את המדריך שלי לשידור ישיר בפייסבוק לייב דרך מחשב (ובחינם)

1

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *