Magewell USB Capture Dongle – לחבר מצלמה מקצועית למחשב

מאת יום ראשון, ספטמבר 25, 2016 No tags Permalink 0
לאחרונה כתבתי מדריך מפורט שמטרתו לשפר את איכות השידורים החיים בפייסבוק דרך המחשב ואפילו התבשרנו שפייסבוק התחילה לגלגל עדכון למשתמשים נבחרים שיוכלו לשדר בפייסבוק לייב ישירות דרך המחשב.

לשדר מהמחשב זה טוב ויפה, בעיקר יותר טוב מסלולרי רועד, אבל זה לא מספיק. בהנחה שחיברתם מצלמת Web שהמחשב יודע לזהות והיא יודעת לשדר ב-HD (למרות שפייסבוק לא תשדר את זה ב-HD), עדיין לא מדובר על מצלמה מספיק טובה שיודעת לעשות פוקוס במקומות הנכונים או לשחק נכון עם התאורה הקיימת על מנת לתת תמונה איכותית מספיק, שלא נדבר על יכולות זום. וזה לא נגמר באיכות הוידאו, גם איכות האודיו לא מספיק טובה, המיקרופון המובנה שלכם לא מהווה תחליף מספק לחיבור של מיקרופון חיצוני שיגרום לצופים שלכם להבין מה נאמר בשידור.

>> גלו איך להביא גולשים לפייסבוק לייב שלכם! <<

אז איך לחבר מצלמה מקצועית למחשב בקלות?

מאז שהתחלתי לשדר בפייסבוק לייב בצורה טיפה יותר מתקדמת, ובעיקר דרך מחשב, זו השאלה ששואלים אותי הכי הרבה (אחרי: “מה, אפשר לשדר ממחשב?”).

אז כן, אם עשיתם 1+1 הבנתם שמטרת הפוסט הזה היא להראות לכם איך לעשות את זה. זה יצריך מכם השקעה קטנה אבל משתלמת.

נכון להיום, אין מצלמות איכותיות (מצלמות וידאו או סטילס עם יכולות וידאו) שיכולות להתחבר למחשב ולשדר לו את התמונה שהן מקבלות. המצלמות הללו יודעות להתחבר דרך שקעי USB מגוונים על מנת להוריד תמונות למחשב אבל לחבר אותן למחשב על מנת לשדר דרכן, לא יעבוד לכם. גם לחבר את המצלמות האלה לחיבור ה-HDMI שלכם לא יעבוד, בעיקר כי היציאה שלכם במחשב היא יציאה למסכים ולא יודעת לקבל שידור נכנס.

כדי לגרום למצלמה המקצועית שלכם לדבר עם המחשב באותה שפה אתם צריכים מכשיר שיגשר ביניהם על הבדלי השפה- קרי דונגל (Dongle). הדונגל המדובר הוא בעצם כרטיס וידאו חיצוני, כזה שסביר שאין לכם במחשב כי לא כל אחד צריך כזו. הדונגל המדובר במקרה הזה הוא מתוצרת Magewell והוא שייך למשפחת USB Capture Family בה תמצאו שני מוצרים: אחד יודע לחבר מצלמה עם יציאת HDMI והשני עם יציאת SDI (למצלמות מאוד מקצועיות).

magewell-usb-capture-hdmi_interface-1-0-min

אין יותר פשוט מזה, רק לחבר משני הצדדים וזה עובד

אז מה מייחד את המוצר של Magewell על פני כרטיסי וידאו חיצוניים אחרים?

כאן טמון הסוד- הכרטיס של Magewell עובד בפרוטוקול DirectX, עליו בנויים מוצרים רבים המתחברים לכם לשקע ה-USB ואתם לא צריכים להגדיר אותם במיוחד, Plug and Play למי שמכיר. כך עובדות גם מצלמות ה-Web הפשוטות, העכברים והמקלדות שאתם מחברים למחשב. למה זה חשוב? כי אם תחברו את המצלמה שלכם עם כרטיס שעובד בפרוטוקול אחר, המחשב לא יזהה את החיבור לבד, תצטרכו להתקין תוכנה נוספת שתנהל את השידור ותעביר לכם את מה שמתקבל מהמצלמה למחשב. ולמה זה חשוב? כי אם אתם רוצים לשדר ישירות מהמחשב אתם חייבים שהוא יכיר ויידע לדבר עם המצלמה ללא תיווך של תוכנות צד שלישי. כמה פשוט להתקין אותו? מאוד! פשוט לחבר למצלמה בצד אחד ולמחשב בצד השני, הכרטיס כבר יעשה ביניהם היכרות ללא התערבות מצידכם.

הכרטיס של Magewell יודע לדבר לא רק עם מחשבים המבוססים על מערכת ההפעלה חלונות, אלא אפילו עם לינוקס ו-OSX של אפל, כך שאתם בכלל לא מוגבלים, והשימוש שלו לא חייב להיות לשידור ישיר בפייסבוק. תחשבו על כל השימושים שאתם נעזרים במצלמה של המחשב- שיחות סקייפ למשל, בייחוד אם אתם רוצים שהצד השני ייראה וידאו איכותי ביותר.

הכרטיס משדר באיכות Full HD עד 60 פריימים בשניה שיוצרים תמונה חלקה וחדה מאוד. באמצעות התוכנה שאפשר (לא חובה) להתקין עם הכרטיס לשלוט גם על מה שתראו- בהירות, קונטרסט וכו’, למרות שאלו דברים שתוכלו בקלות רבה יותר לעשות דרך המצלמה.

עכשיו שחיברתם מצלמה איכותית למחשב שלכם, נכנסתם לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות: רוצים לחבר מיקרופון מקצועי? בבקשה, רק לוודא שהמצלמה תומכת בכניסה כזו, הסאונד כבר יגיע ממה שהמצלמה תקבל מהמיקרופון. יש לכם זום אופטי איכותי, אפשרות לייצב את המצלמה על חצובה, להוסיף תאורה על המצלמה ובקיצור, מה שתרצו.

אני שידרתי בעזרתו מספר פעמים בפייסבוק לייב דרך המחשב והמערכת של Belive, למטה תוכלו לראות את ההרצאה שלי על שידור ישיר בפייסבוק.

כמה הוא עולה ואיפה ניתן להשיג? המוצר מאוד נדיר בחנויות בישראל, אפשר למצוא אותו אצל היבואן, IVS-TEC, היושבים באור יהודה במחיר של 1600 ש”ח (כולל מע”מ). גם המחיר שלו בחו”ל לא זול- 299$ בניו יורק (B&H) וגם הגרסה הסינית לא זולה אבל אפשר להזמין לישראל.

הנה סקירת וידאו של דגם דומה בצבע שחור

 כתבות נוספות על פייסבוק לייב:

טיפים וטריקים לפני עלייה לשידור

איך מתחילים לשדר?

בניית אולפן לפייסבוק לייב

איך לשדר ממחשב?

0
16 Comments
 • עידן
  ספטמבר 27, 2016

  לא הבנתי איך יוצא שהמחיר שלו בחו”ל “לא זול”?
  בארץ עולה 1600 ש”ח ובחו”ל 299$ = 1400 ש”ח כולל. מה פיספסתי?

  • גבע תלם
   ספטמבר 27, 2016

   פספסת שלא ערכתי השוואה בין המחירים בארץ לחו”ל. כתבתי שהוא לא זול כי לאדם פרטי להוציא 1400-1600 ש”ח על מוצר כזה, זה לא זול. מקווה שעכשיו זה מובן.

 • מגנטים לאירועים
  אוקטובר 6, 2016

  זה יכול להיות פתרון להזרמת מדיה בשידור חי ליוטיוב או פייסבוק דרך מצלמות וידאו?

  • גבע תלם
   אוקטובר 8, 2016

   לא סתם יכול, זה הפתרון הכי טוב כרגע לעשות את זה

 • א. הכהן
  אפריל 25, 2019

  יחי המלך המשיח!
  תודה רבה על המדריך, ממש עוזר לי.
  רציתי לשאול, יש אפשרות לשדר מהמחשב באמצעות שתי מצלמות או יותר?

  • Geva Telem
   אפריל 26, 2019

   בהחלט, אפשר להשתמש במצלמה חיצונית כמו בחיבור במאמר הזה ולהוסיף מצלמה של לפטופ במקור וידאו, לדוגמה

 • עינב כהן
  מרץ 12, 2020

  היוש, תודה רבה על המאמר
  לנו יש מצלמה Lumix gh5, האם כדאי לקנות לה את הפלאג שאתה ממליץ עליו
  או לחלופין לקנות מצלמה אינטרנטית טובה?
  המטרה- צילום סדנה והעברה בלייב או ליוטיוב סגור או לVMEO?

  • Geva Telem
   מרץ 12, 2020

   הדונגל עולה סביב 1500 שקל, כך שלקנות מצלמת אינטרנט יעלה הרבה פחות אבל מאוד יגביל את יכולות הצילום והאיכות של הוידאו שתעבירו.

 • נעמן
  אפריל 6, 2020

  האם זה מתאים לשידור שיעורי אירובי בזום ? אציין שחשוב שתהיה התאמה משולמת בין קצב התנועות לבין קצב השיר ומניסיון כואב, נוצר דיליי מסויים בין המוזיקה לבין התנועות.

  • Geva Telem
   אפריל 6, 2020

   אין קשר בין הדיליי לבין שימוש במוצר, הדיליי נוצר בגלל שהשידור נעשה על גבי האינטרנט, בכל שידור לייב באינטרנט יש דיליי בין מה שקורה בפועל למה שהצופים רואים. לגבי חוסר סנכרון בין אודיו לוידאו, זה כבר בעיה אחרת שלפעמים נובעת בגלל רוחב פס וחיבור אינטרנט חלש.

 • טל מגרה
  אפריל 17, 2020

  היי גבע,
  הכתבה מ2016, זה עדיין הדגם הכי טוב?
  או מאז כבר יש עדכונים?

  • Geva Telem
   אפריל 17, 2020

   אני עדיין עובד איתו מאז 2016, עובד כמו קסם

 • ננ
  מאי 11, 2020

  הוא פשוט מראה לי בשידור את המסך של המצלמה במחשב כולל כל הסימונים של אחוז הסוללה והזיכרון וכד’…. מה העצה לזה?

 • רני
  נובמבר 1, 2020

  היי.
  תודה על המאמר המשכיל.
  קראתי ונסעתי לרכוש.
  שני עדכונים עבורך ועבור הקוראים:
  1. ivs עברו לפארק אפק בראש העין.
  2. מחיר המוצר נכון להיום 1240 ש”ח.
  שוב תודה והרווחת גולש חדש (-:

 • אור
  אפריל 16, 2021

  שלום רב,
  לאחרונה נתקלתי ב כרטיס לכידת וידאו במחיר הרבה יותר זול:
  https://www.alon-computers.co.il/items/3210848-%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1-%D7%9C%D7%9B%D7%99%D7%93%D7%AA-%D7%95%D7%99%D7%93%D7%90%D7%95-HDMI-video-capture-HDMI-vedio-capture-card-

  ביררתי על המוצר ואנשים המליצו עליו גם ביוטיוב ואמרו שזה באמת עובד טוב.
  האם זה באמת יעשה את העבודה כלומר יצליח לחבר מצלמה חיצונית לשיחה בזום?
  תודה רבה לעונים

  • Geva Telem
   מאי 24, 2021

   זה כרטיס שעולה 10$ בסין, לא הייתי בונה עליו לשידורים חשובים, גם אם עובד, לא בטוח כמה זמן יחזיק בכלל, האם מתחמם וכו’.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *