MOTO 360 Smartwatch

מאת יום רביעי, דצמבר 10, 2014 , , , , Permalink 0

אשתי תעיד, שכשאני מוצא גאדג’ט שאני ממש רוצה, אין הרבה דברים שיעצרו אותי מלקנות אותו (כסף בבנק, למשל). השעון המדהים הזה של מוטורולה, העונה לשם המיוחד MOTO 360 הוא מקרה מבחן ליכולת שלי לחכות עד שמוצר מסוים ייצא ולא לרכוש מוצרים דומים כדי לספק את הצורך המיידי שלי בגאדג’ט חדש.

למי שטרם הבין מה מיוחד בשעון, מדובר על שעון חכם. בלועזית Smartwatch- שעון עם מערכת הפעלה Android שהותאמה למחשוב לביש (שעונים, לדוגמה) ומסתנכרת עם הטלפון הסלולרי דרך BlueTooth.

במה זה יותר טוב מהשעון שהיה לי קודם? או. למי שמכור לאפליקציות ונוטיפיקציות וסובל מסינדרום “צלצול פאנטום” זה ה-דבר. כל נוטיפקציה, שיחת טלפון או תזכורת שתקבלו למכשיר הטלפון תופיע במקביל על צג השעון ותוכלו להחליט אם זה משהו שדורש התייחסות מיידית ואז להוציא את הטלפון מהכיס (או מהתיק, או לעצור בצד אם נוהגים) או “לדפדף” אותו הלאה ובעצם לסגור את הנוטיפיקציה ואת ההתראה מהטלפון כך שלא יציק בעתיד עד שתפתחו את הסלולרי שוב. זה עובד נהדר עם מיילים של העבודה שאתה דוחה למחר, וואטסאפים מקבוצת הגן של הילד (ידעתם שאפשר להשתיק אותן לשנה שלמה?) וסתם התראות שהוסיפו את השם שלכם ב-NOKNOK תחת “לא לענות”.

ניווט ללא טלפון

ניווט ללא טלפון

מה השעון יודע לעשות מלבד להתריע בזמן אמת בצורה פאסיבית? הוא יודע גם להיות אקטיבי: אפשר לקבוע תזכורות ביומן, לצאת לריצה עם אנדומונדו ולקבל חיווי על הצג (בשלב זה הטלפון חייב להיות צמוד אליו) על זמן ומרחק, למדוד קצב לב, למדוד צעדים, לשלוח הודעות מייל או טקסט, להפעיל סטופר/טיימר, שעון מעורר, להציג מזג אוויר, לרשום הערות ולנגן מוזיקה. האופציה הכי יעילה בעיניי נכון לרגע זה היא האפשרות לבצע חיפוש בגוגל או בבינג (דרך אפליקציית TORQUE החדשה) באמצעות דיבור (באנגלית, כן?).

כפי שכבר ציינתי, כל חובב גאדג’טים מצוי אוהב ששואלים אותו “אה, מה זה?” בטון מתפלא, והטלפון הזה עושה את העבודה יופי, בייחוד כשמקבלים שיחה באיזור חשוך ואז כל העולם ואשתו רואים שאתה גיק מופלא. השאלות שאנשים שואלים עליו הן לא פחות מופלאות: כמות האנשים שהציעו להתקשר אליי ואדבר איתם דרך השעון שקולה ביחס ישיר לאנשים שהציעו לצעוק לי באוזן שמאל ולשאול אם אני שומע (אני חרש באוזן שמאל, אבל מן הסתם אשמע את הצעקה באוזן ימין, כן?) כך שבהחלט יש התעניינות. לשאלתכם: לא, אי אפשר לדבר דרך השעון, זה רק ג’יימס בונד יכול.

לשעון, כמו לכל סמארטפון, יש כיבוי מסך אוטומטי ומאוד מומלץ להגדיר אותו אחרת הסוללה שלו תיגמר תוך פחות מיום עבודה רגיל. כשהמסך כבוי הוא מחזיק יום- יום וחצי ובכל מקרה אני מטעין אותו כל לילה כך שבכלל אין בעיה- ההטענה שלו מתבצעת באנרגיית צ’י (Qi) כך שלא צריך לחבר כבל מיוחד לשעון עצמו, אלא להניח אותו על מטען מיוחד שמטעין אותו לבד (והופך את השעון לשעון לילה חביב מאוד).

moto3602

עמדת טעינה

באתר הרשמי של השעון כתוב שהוא עמיד למים, לי אין שום כוונה לנסות את העניין וממראה חיצוני בלבד הייתי אומר שהוא לא עמיד למים (בחלקו התחתון יש חורים קטנים ובצידו כפתור שלא נראה הכי אטום), אני לא מתקלח איתו אבל בהחלט שוטף כלים (שצריך) איתו או מקלח את הילד בלי חשש.

הזכוכית שלו עמידה מאוד ולא רואים עליה טביעות אצבעות כמו שרואים על טלפונים למשל, לאחרונה צצו אפשרויות לרכוש מגן מסך שקוף בסטנדרט דומה לגורילה גלאס של הטלפונים החכמים המונע מכות ושבירות לא רצויות, אני מאוד נזהר עליו כי השעונים אצלי נשרטים הרבה יותר מהר מהטלפונים. אחד החסרונות היחידים של השעון הוא פס שחור בתחתית העיגול שמכסה חלק קטן מהמסך ובעצם מונע מפני השעון להיות עגולים לחלוטין, אבל מתרגלים לזה מהר מאוד וזה לא ממש מציק.

Google watch faces

Google watch faces

התוספת האחרונה של מוטורולה, שחיכיתי גם לה הרבה זמן היא רצועת המתכת היוקרתית, אממה, מעבר לסכום הגבוה יחסית של השעון (250$, אין ייבוא לישראל) החברים במוטורולה דורשים 79$ נוספים לרכישת הרצועה החדשה (השעון מגיע עם רצועת עור לא רעה בכלל) וזה כבר קצת מוריד מהקסם של השעון.

מכיוון שאני לא היחיד שחש מאוכזב, מהר מאוד צצו פתרונות ומדריכים איך לשים רצועת מתכת תואמת ולא להוציא כל כך הרבה כסף שוב, כמו בסרטון הבא:

אני כבר הזמנתי את הרצועה השחורה התואמת (20$) שמגיעה עם מברג קטן לשליפת חוליות והסבר מפורט איך לעשות את זה. על ההחלפה כולל התאמת גודל לקחה אולי 20 דקות והתוצאה שווה במיוחד.

moto360 with pebble steel band

מוטו360 עם רצועת מתכת תואמת

סקירה מקיפה של שעונים ואפליקציות ייעודיות לשעונים אפשר למצוא כאן

0
0 Comments

    Leave a Reply

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *