Pacifi- המוצץ החכם

מאת יום רביעי, ינואר 7, 2015 , , , , Permalink 0

אני כמעט בטוח, שכשאמרו לכם שבשנות האלפיים הטכנולוגיה תיכנס לחיים שלנו, לא דמיינתם שתראו מוצץ-חכם. אז הנה, הרגע הזה הגיע.

חברה בשם BlueMaestro הכריזה על מכירה מוקדמת של המוצץ החכם הראשון בהיסטוריה, Pacifi שמו.

בואו נתעלם שניה מהעניין הזה של להכניס חלקי מתכת ואלקטרוניקה לפה של התינוק שלכם, כי זה לא בלוג בטיחות וגהות, אבל נשמור אותם לסוף.

המוצץ החכם הזה, הוא די חכם. הוא עובד על קישוריות BlueTooth חכמה החוסכת אנרגיה וכך יכולה הסוללה שלו להישאר בחיים ל-18 חודשים, הוא בנוי בצורה הרמטית על מנת שיהיה אטום למים (ורוק) כך שאין אפשרות להחליף סוללה, אבל בינינו, אולי כדאי לרענן את מלאי המוצצים מידי פעם (אצלינו הם פשוט נאבדים). המוצץ יודע להעביר לאפליקציית הסמארטפון שפותחה בשבילו, גם iOS וגם אנדרויד, את הקירבה או המיקום של המוצץ, עם או בלי התינוק. כך תוכלו לקבל התראה בסלולרי שהזאטוט שזה עתה התחיל לזחול, לא ינסה לבצע נסיון בריחה ראשון למשפחה אחרת, אבל עוד יותר מכך- תוכלו לאתר מוצצים אבודים. אצלינו לדוגמה, מידי פעם מתגלה מוצץ מתקופת האבן, חבל שהערך שלהם לא עולה עם השנים, יכולנו לעשות מזה אחלה עסק.

pacifi2

מתממשק עם אפליקציה ייעודית

יתרון גדול מאוד של המוצץ הזה, מלבד זה שהוא ניתן לאיתור, הוא היכולת לעקוב אחר חום הגוף של הילד לאורך זמן ולשמור היסטוריה, למקרה שתרצו לעקוב אחר חום הגוף בעצמכם או אפילו להראות לרופא הילדים בביקור הקרוב שלכם. זה חשוב מאוד ואפילו חיוני, בעיקר כי זה לא הכי נעים לילד שדוחפים לו מודד חום לטוסיק, בית השחי לא בא בחשבון בגילאים צעירים ובפה קשה עד בלתי אפשרי. החברה המייצרת מזהירה באתר שלה, שמדידת חום בפה היא לא מדויקת כמו בדיקות אחרות ולכן יש להשוות את תוצאות המוצץ עם בדיקה נוספת כדי לקבל נתון מדויק יותר, אבל גם אם באופן יחסי תראו עלייה בחום הגוף של התינוק לעומת ימים קודמים, זה נתון חשוב שמצריך מעקב ויכול להיות מאוד יעיל לגילוי סיבת הבכי של תינוקות קטנים.

לפי ההסבר באתר היצרנית, ניתן לנהל מספר תינוקות באפליקציה ולשמור נתונים שונים, זה חשוב להורים לתאומים, רק להיזהר לא לבלבל את המוצצים (הוא מגיע בשלושה צבעים).

כל דבר שמקבל את הסיומת “חכם”, אוטומטית הוא יקר. אם זוג מוצצים עולה 20-30 שקל בסופר ליד הבית, פה כבר תיאלצו לשלם 40$ למוצץ בודד, תוסיפו על זה מיסים (11$) ומשלוח לאירופה (10$) והגעתם ל-61$ למוצץ, סוג של שבירת שיא.

כל מוצר שקשור לתינוקות, ובעיקר כזה שנכנס להם לפה צריך לעבור בדיקות תקן מקיפות, המוצר כרגע נמצא בבדיקות במכון התקנים האירופי ואמור לקבל בחודש הבא את האישור, לדברי היצרנית. אחרי שיקבל אישור באירופה תחל המכירה למי שהזמין מראש.

כמה חסרונות, ברשותכם: דיברנו על הכנסה של מוצץ שיש בו חלקים שבשום אופן לא היינו מוכנים להכניס לפה של תינוק, עולה השאלה האם היתרונות שבו עולים על הסכנה שהוא מביא איתו, כבר שמענו מוצצים שנקרעו והפטמה נפרדה מהבסיס אצל יצרניות הרבה יותר ותיקות בתחום המוצצים, וכשמדובר על מוצר חדש, לא בטוח שהתינוק שלכם צריך להיות הטסטר.

pacifi

חכם חכם, אבל מסוכן.

דבר נוסף שלדתי להכיר מקרוב, ככל שיותם שלנו גדל, הוא שהמוצץ נהיה גם סוג של משחק. יותם מנסה להצחיק אותנו על ידי הכנסה של המוצץ הפוך, לעיסה שלו, סיבוב בפה, בדיקות גמישות כאלה ואחרות ועוד- מכיוון שמדובר על חלקים חשמליים וקשיחים עולה שאלה חשובה מאוד- האם המוצץ לא יישבר בפה מלעיסה של הגומי עם שיניים או כיפוף של הפטמה? אני בהחלט לא הייתי לוקח את הסיכון הזה.

לסיכום, שכל אחד יעשה חושבים אם כן או לא, זה הילד שלכם בסופו של דבר. אבל גם אם כן תחליטו לרכוש את המוצץ היקר הזה, תשגיחו על הילד בשמונה עיניים (כי שבע זה למוצץ רגיל) ותבדקו באופן יום יומי לראות אם כל החלקים שלו במקום והגומי לא קרוע.

אל תשכחו: יותר חשוב ילד חכם, ממוצץ חכם (גבע תלם, 2015)

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *