CORAL-A- מציל אוטומטי לבריכות פרטיות

בשנים עברו, בריכה פרטית נחשבה לסמל סטטוס לעושר והצלחה ומסיבות בריכה היו האירוע הכי נחשק ואקסלוסיבי להיכנס אליו. עושה רושם שבשנתיים-שלוש האחרונות הבריכות הפרטיות הן כבר לא נחלתם של העשירים בלבד, עם כניסתן לשוק של בריכות להרכבה עצמית. בעלות של פחות מאלף שקלים וכמה קוב מים, כל אחד יכול בחצר האחורית שלו לשים בריכה לתפארת מדינת ישראל ולשפר אותה עם סולמות, מקפצות, רובוט ניקוי, פילטר ושלל אביזרים משל היינו בבריכת הגלים בשפיים.

אממה, דבר אחד נשכח טיפה בכל ה”טירוף לבריכה” הזה- המציל. לרוב, הבריכות האלו הן לא רק פתרון לשמירה על גוון השיזוף של בני ובנות הבית (תימרחו, קיבינימאט!) אלא בעיקר שעות הנאה רבות של זאטוטים בשטח שנחשב כביכול בטוח- הבית.

אחד הזכרונות הכי חזקים מהקיץ שעבר הוא האסונות שפקדו משפחות צעירות שביקרו בצימרים בצפון אשר במהלך חופשתם אחד הילדים טבע בבריכה ללא השגחה בזמן ששאר המשפחה ישנה או מבלה בסלון ולא משגיחה עליו, מה שגם הוביל לפיתוח של המוצר. אמנם הבריכות בצימרים הן לא אולימפיות אך הן גם לא בגובה של 20 ס”מ, וילד שאינו יודע לשחות, לא משנה באיזה גיל, יתקשה לחלץ עצמו ולהרים את ראשו מעל המים, שלא נדבר על זעקה לעזרה, בהנחה שנשאר לבד ללא השגחה, יש לזה אפילו שם- “טביעה שקטה”, לא תשמעו את זה קורה.

אז אחרי כל ההקדמה הזו, שבה אני מקווה שהבנתם את חשיבות המציל וההשגחה על ילדים, אחבר את הפוסט לבלוג העוסק בטכנולוגיה ואציג בפניכם את פריט החובה בכל בית או צימר בעל בריכה, ולא רק בריכה שמכבדת את בעליה, גם בריכה שלא מכבדת אותם אבל בעליה רוצים לשמור על בטיחות ילדיהם (ופחות להשתזף).

קמפיין האינדיגוגו של CORAL-A שהוא פריט החובה של הקיץ הזה והבאים אחריו. באמצעות סרטון די מחריד (שמעביר את המסר בצורה טובה מאוד לדעתי) המייסד, אייל גולן שמו (לא הזמר, רחמנא ליצלן) מצליח להמחיש את היעילות והנחיצות של המוצר הזה, סוג של מציל אוטומטי, לכל בריכה בישראל, קטנה כגדולה.

המוצר הוא בעצם מצלמה תת-מימית היודעת לזהות עצמים ואנשים המתרחצים במים ונשארים עם הראש מעל קו המים, אך במקרה הצורך, שעצם (או ילד) שוקע לקרקעית היא מפעילה אזעקה חזקה באמצעות יחידה נפרדת המחוברת לקיר בבית ובמקביל מתריעה גם בטלפון הנייד שסונכרן עם האפליקציה.

המציל האוטומטי הזה, בניגוד למערכות אזעקה אחרות שנועדו להציל חיים, עובד כל הזמן, בעוד שהמתחרים שלו הם כמו אזעקה לאוטו- שנכנסים צריך לנטרל וכשיוצאים להפעיל מחדש, ומה קורה אם שוכחים? אסון בפוטנציה.

למוצר יש כמה גירסאות על מנת להתאים לכל בית- שתי גרסאות לבריכות בנויות (של עשירים), אחת עובדת עם כבל חשמלי והשניה סולארית ועוד גרסה המתאימה במיוחד לבריכות הזולות עם הדפנות הצרים מהפלסטיק.

coral

תמונה מתוך הסרטון

העלות של המוצר, בהתחשב במורכבות הפרוייקט ובשקט הנפשי שהוא אמור להעניק, לא יקרה- 195$ לכל אחת מהגרסאות. אם יש לכם בריכה גדולה ממש או בריכה שאינה עגולה/ מרובעת, תצטרכו יותר מיחידה אחת כדי לכסות את כל השטח שלה. המוצר צפוי לצאת לשוק באוגוסט 2016, כך שתיאלצו לשלם עכשיו ולחכות קצת, אבל אם הייתה לי בריכה בבית אין לי ספק שהייתי מזמין אחד. אייל גולן מבטיח שאם לא ייאסף סכום הכסף הדרוש (50,000$) הכסף יוחזר לתורמים והפרוייקט לא ייצא לפועל. נכון לכתיבת שורות אלו יש כבר 78% מהכסף הדרוש ולמעלה משבועיים לסיום הפרוייקט, אני מאמין ומקווה שהוא יגיע ליעד.

אלו היו 5 דקות על הצלחת חיי ילדים בבריכות פרטיות. אם אחד מכם (בעלי צימרים או בריכות פרטיות) רכש אותו ועזר להוציא אותו לעולם, אני את שלי עשיתי. אז פחות רובוט או גאדג’ט יוקרתי אחר, ויותר בטיחות.

מכירים מישהו שיש לו בריכה בבית? בעל צימר? שתפו אותו במידע החיוני הזה. לעמוד המוצר לחצו כאן CORAL-A

בברכת שלא נדע ותשמרו על הילדים!

לעדכונים על פוסטים חדשים לפני כולם הירשמו לניוזלטר:

[wysija_form id=”2″] 3

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *