Vinli- המכונית החכמה

מכירים את זה שיש מוצר שעוד לא מחובר לאינטרנט? אז זהו, שבקרוב כבר לא יהיה דבר כזה. עושה רושם שקיים מאמץ טכנולוגי בשנים האחרונות לחבר כל דבר לרשת האינטרנט, בין אם זה להפוך את השקעים בבית לחכמים, דרך המזגן, ויש אפילו פיתוח ישראל לדוד חכם שכבר נמצא בשוק.

אז מה בתפריט הפעם? מכונית חכמה. ולא, לא מרצדס או BMW שעולות 6 ספרות, אלא קמפיין אינדיגוגו חדש בשם VINLI לרכיב OBD II המתחבר לכל רכב מונע בנזין שיוצר משנת 1996 ואילך ומוסיף לו “מוח”- חיבור אינטרנט אלחוטי מהיר 4G\LTE, יכולת מעקב אחר נתוני צריכת דלק והמתח במצבר, יכולת מעקב אחרי הרכב בנסיעה, וחשוב לא פחות- קבלת התראות על תזוזת הרכב כשהוא אמור להיות בחניה. רכיב ה-OBD נמצא לרוב מתחת להגה ומעל הדוושות, אם לא מצאתם אותו שם, חפשו ברשימה הזו לפי סוג ודגם הרכב שלכם.

vinli

אז נכון, יש כבר פיתוח ישראלי דומה בשם ENGIE, אבל אם להגיד את האמת, לקח לי חצי שנה מרגע שקיבלתי את הרכיב שלהם (בחינם, ייאמר לזכותם) ועד שהוא הצליח להתחבר לשברולט אבאו החבוטה שלי כדי להראות לי נתוני מצבר וצריכת דלק, זה הכל. כשהיו תקלות (והיו המון), לא טרחתי אפילו לבדוק אם הוא מגלה אותן כי לא מצאתי את האפליקציה הזו שימושית כמעט. עד כדי שכחתי ממנה, שכשהחלפתי אוטו, שכחתי את הרכיב בשברולט, אולי מישהו אחר ייהנה ממנו…

אז מה חדש כאן אתם שואלים? בראש ובראשונה היכולת ליצור חיבור אינטרנט אלחוטי בתוך הרכב עצמו, באמצעות כרטיס SIM מקומי וחבילת גלישה. יותר לא תצטרכו לעשות חבילת גלישה מיוחדת לכל מכשיר רק כדי להראות לילדים סרטונים מיוטיוב בדרך לסבא וסבתא כדי שיהיה שקט באוטו. נתתם את הרכב לילד לבילוי שישי? אפשר לעקוב אחריו באמצעות האפליקציה מהבית. לרכיב יש GPS מובנה שאינו מצריך אינטרנט וכך תוכלו להשתמש בו כאיתוראן ואפילו לקבל התראות למכשיר שהרכב בנסיעה בזמן שהוא אמור להיות בחניה. ניתן לסנכרן בין הרכיב לבין מוצרים חכמים אחרים- כך תוכלו לעדכן את שער החניה להיפתח כל פעם שהרכב מתקרב הביתה או להדליק אורות בבית כשאתם עוד בחניה למטה. הרכיב אמור להתריע גם על תחזוקת הרכב- שינוי בלחץ הצמיגים, החלפת שמנים וכו’ ובדומה לווייז הוא יכול להתריע על מכמונות מהירות, עבודות בכביש ופקקים. לרכיב יש יכולת להודיע לחברת הביטוח במקרה של תאונה ואפילו להזמין גרר. למרות שבמקרה של הביטוח, לא בטוח שבישראל זה יתפוס…

vinli

איך כל זה קורה? כאן נכנס טוויסט נחמד שנותן לרכיב היחסית פשוט הזה את המורכבות שלו: חנות אפליקציות לרכב. המפתחים של VINLI הבינו כנראה שהרכיב הזה, שאפשר לקנות אותו בדולרים בודדים באתרי מסחר סיניים, לא שווה הרבה ללא רשת תמיכה מקיפה שתוסיף יכולות מורכבות בהרבה למוצר. כך נוצרה חנות אפליקציות ייעודית לרכיב המוסיפה לו את כל הדברים המגניבים שלא מקבלים שקונים רכיבים זולים (או מקבלים חינם) וניתן להתקין איזו אפליקציה שמתאימה לכם כדי לקבל שימושיות שונה לרכיב.

vinli

חנות אפליקציות לרכב

למפתחים האמריקאים יש עוד כברת דרך ארוכה עד שהרכיב שלהם יוכל לצאת מגבולות יבשת אמריקה, כי כרגע עם מוגבלים לעבודה עם רשת הסלולר T-MOBILE בארה”ב בלבד, עם כוונה לפתח בעתיד את הרכיב שיעבוד גם בקנדה ואירופה.

לציפורים המוקדמות שביניכם (EARLY BIRDS בתרגום חופשי) יש אפשרות לעזור לקמפיין ולרכוש את הרכיב ב-99$, עדיין מוגבל רק לארה”ב, במקום 149$ שיימכר בחנות. הרכיב צפוי להכות בשוק באוגוסט 2015. נעקוב.

0

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *