MIITO- האייפון של הקומקומים

מאת יום ראשון, מאי 31, 2015 , , , , Permalink 1

אל תתנו לכותרת להטעות אתכם, כותב שורות אלה הוא שונא אייפונים ידוע (או כל מה קשור לאפל) כמעט כמו שהוא שונא תה, אבל מגיע רגע בחייו של אדם שבו הוא מבין שהוא חזה במוצר שישנה קטגוריה שלמה של מוצרים, עיצוב ושימושיות.

הכירו את MIITO, הדור הבא של הקומקומים, שעלה לאחרונה לאתר קיקסטארטר לקמפיין גיוס המונים וכבר גייס למעלה מחצי מליון יורו, פי שלוש מהמטרה שלו, שבועיים לסיום הקמפיין.

להגיד על מוצר שהוא יעשה לקומקומים מה שהאייפון עשה לסלולרים זו אחריות כבדה, אבל רק ממבט זריז רואים את כמות העיצוב והמחשבה בבנייה של המוצר הזה כדי להבין כמה הוא קודם כל מושך ורק אחר כך שימושי, מוצר שאף אחד, גם אם הוא לא שתיין גדול של שתיה חמה, לא יתנגד שיהיו לו על השיש במטבח, פשוט כי הוא יפה ולא נראה כמו מוצר מטבח בכלל.

אז אחרי כל ההקדמה, על מה בעצם מדובר? לפי הסרטון בעמוד הפרוייקט, שני המייסדים הגרמנים של המוצר, חשבו עליו במהלך פרוייקט גמר ללימודים והנה- שנה וחצי אחרי יש להם מוצר ביד (לא ממש ביד, בקמפיין מימון המונים, אבל יש). הם בדקו ומצאו ששיטות חימום המים המודרניות לשתיה חמה (קומקום חשמלי, גז, מיקרוגל ודומיהן) הן במקרה הטוב בזבזניות של חשמל ובמקרה הרע בזבזניות של מים (כמה מכם שופכים את המים וממלאים מחדש לפני כל הרתחה בקומקום?). אז נכון שיש לי בבית תמי4 בצבע אדום, שתופס 25% משטח השיש והוא נורא שימושי שרוצים להכין שתיה חמה, למזוג מים קרים או פושרים לאוכל של תינוק וכו’, אבל גם לו יש חסרונות.

MIITO

המוצר מעוצב מבסיס עגול שעליו מניחים את הכלי שבו רוצים לחמם מים, זאת אומרת שאם אתם רוצים להרתיח מים לתה אתם שמים מים בכוס ומניחים על המשטח, לא מחממים קומקום שלם לצורך כך (ויש אופציה לשים קומקום אם צריך), מכניסים מוט ברזל מצופה סיליקון ולוחצים על כפתור בבסיס העגול של המוצר, הבסיס בעצם מחמם את מוט הברזל (ולא את הבסיס עצמו או את הכוס מלמטה) וכך הנוזל מתחמם ישירות מגוף חימום בצורה מהירה וחסכונית. פשוט, קל וגם פחות מסוכן.  ניתן לחמם אפילו מרק (רק לזכור לשטוף את מוט הברזל לפני התה הבא).

המפתחים מצהירים שכוס בודדה מתחממת ב-60 שניות, שזה בערך מה שלוקח לתמי4 שלי כל בוקר (צרכן אנרגיה גדול התמי4) לחמם את כל המים שנמצאים בתוך המכשיר, קומקום שלם יתחמם תוך 2.5 דקות, זה עדיין זמן סביר במונחי כוס תה. המוצר יתאים גם לשוק החשמל הישראלי ויתמוך ב-240V, שימו לב רק שאם תזמינו אותו הביתה תשלמו 107 יורו, זה אומר שהחבילה תעצור במכס לביקורת ותצטרכו להראות מסמכים על המוצר והתאמתו, תו תקן וכדומה (בנוסף על המיסים).

MIITO2

אז למה לקרוא לו האייפון של הקומקומים? הסיבה פשוטה, הוא לא סתם יפה, הוא גם זוכה פרסים. המוצר זכה בלא פחות מ-6 פרסי עיצוב שונים, ולדעתי היד עוד נטויה.

המבחן הגדול שלו יהיה להכין קפה שחור בלי חלקים צפים. אשמח לשמוע מהראשון שהזמין אותו, אם הוא עבר או לא עבר. זה יקרה באפריל 2016, אז קצת סבלנות.

1

No Comments Yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *