start A FIRE- תודה ששיתפתם

מאת יום חמישי, נובמבר 5, 2015 , , , , Permalink 0

אחת הסיבות שמניעות אותנו לשיתוף תכנים היא שאנחנו חושבים שזה יעניין את הסובבים אותנו. כך לדוגמה אם ראינו משהו חדש שאנחנו בטוחים שאף אחד מהחברים שלנו עוד לא ראה, נשתף יותר בקלות כדי “לקחת בעלות” על התוכן במעגלים הקרובים שלנו ולייצר השפעה בקרב העוקבים ברשתות החברתיות כאנשים חדשניים ומובילי דעה (זה לא תופס בסרטוני חתולים, אגב). אבל מה קורה אחרי שאנחנו משתפים? איך אנחנו יודעים אם באמת יש לנו השפעה על המעגלים שלנו? המידע החסר הזה מקבל משנה תוקף כשאתם מותג שמפנה לתוכן באתרים חיצוניים: הגולשים “נזרקים החוצה” ואתם מפסידים את התנועה לאתר שלכם, הכל בשם החדשנות והרצון להביא תוכן איכותי לגולשים, גם אם הוא לא שלכם.

במיוחד כדי לפתור את הבעיות האלו, אני שמח להציג לכם סטארטאפ ישראלי חדש, start A FIRE (הקרדיט להלל פולד ששלח לי הזמנה) שידאג לתת לכם קרדיט על תוכן שאתם משתפים לאתרים ותכנים שהם לא שלכם (וגם אלו שכן), כך שכל מי שיגיע מהלינק ששיתפתם ידע למי מגיע הקרדיט. יותר מזה, הוא יוכל לקבל מכם המלצה על המאמר המעניין הבא או לעבור לאתר שלכם בלחיצת כפתור, תוך כדי קריאת התוכן החדשני והמעניין ששיתפתם. החברה מורכבת מארבעה אנשי צוות ובראשה אורן ברזילי, והשירות קיים 4 חודשים בלבד, לאחר שנתיים של פיתוח טכנולוגי. בזמן הזה הספיקה החברה לגייס מליון דולר מקרנות ומשקיעים פרטיים. השירות כרגע פועל בבטא לבעלי הזמנות בלבד.

2

כך נראה הקרדיט

iphone6_startafire

עובד גם בסלולר

אז איך זה עובד?

מיד אחרי שתפתחו חשבון באתר (באמצעות חשבון טוויטר בלבד ולאחר שקיבלתם הזמנה), המערכת תזמין אתכם לשתף את הלינק הראשון שלכם- כל שעליכם לעשות הוא להעתיק את הלינק שאתם רוצים לשתף ולהדביק אותו בשורת הקיצור שממתינה לכם באתר. לאחר שתדביקו את הלינק הראשון תגיעו לעמוד הניהול שבו תראו את הסטטיסטיקות של הלינקים שלכם (על זה בהמשך). מכאן עליכם ליצור “פרופיל” (Badge), על מנת שכל מי שרואה תוכן שאתם משתפים יידע למי מגיע הקרדיט. אם הגעתם לפוסט הזה סביר להניח שראיתם את הפרופיל שלי בקרדיט ואפילו את המאמר הבא שאני ממליץ לכם לקרוא. כדי להוסיף המלצות לתוכן למי שילחץ על לינקים שתשתפו, כל מה שצריך לעשות זה להוסיף תוכן מומלץ. אפשר להוסיף יותר מתוכן מומלץ אחד ואז הגולש יראה רשימת תכנים בתחתית המסך ותהיה לו אפשרות במה לבחור כצעד הבא שלו, במקרה ששמתם הרבה המלצות המערכת תבצע אופטימיזציה אוטומטית איזה מהן להציג ולאיזה גולש. היתרון כאן הוא שהקרדיט לא נעלם עד שלא סוגרים אותו, כך שאפשר לקרוא את כל המאמר בניחותא ורק אז ללחוץ על התוכן המומלץ, אבל הוא לא ייעלם בזמן הקריאה. אורן מסביר לי שהקרדיט הוא לא תוסף לדפדפן, אלא סוג של פרוקסי שמאפשר להם להוסיף את התוספת לאתר, ללא כל אינטגרציה עם האתר ותוך שמירה מלאה על תיפקוד האתר, הכלי הסטטיסטיקה והפרסומות שלהם, כך שהוא לא ייחסם ע”י חוסמי פרסומות למיניהם.

1

יצירת הפרופיל שייתן לכם קרדיט לתוכן שתשתפו

במה זה שונה?

אז מה ההבדל בין start A FIRE לבין שירותים שמקצרים לינקים כמו ביט.לי ודומיו? טוב ששאלתם כי ההבדל עצום. start A FIRE יודע לא רק לקצר לכם את הלינקים, כי זה באמת לא מסובך, התחכום שלו מגיע אחרי שמשתפים את הלינק, אז הוא סופר לא רק את כמות ההקלקות על הלינק, אלא עושה צלילה לעומק ומראה לכם כמה לחיצות היו על הפרופיל שיצרתם ועל ההמלצות ששיתפתם וכמה פעמים הם נחשפו סך הכל (ועל הדרך יחשב לכם את % ההמרות). תוכלו אפילו להתחבר לשירותי תוכן כמו Hubspot או Buffer.

3

מסך הניהול שלי. היי, זה עוד יגדל

המלצה שלי, הפעם אל תקשיבו לבילי ג’ואל ותתחילו את האש שלכם 🙂 – start A FIRE

צריכים הזמנה? בהנחה שתהיה אחת זמינה בזמן שתבקשו, אשמח לתת לכם. כתבו לי בתגובות יחד עם כתובת המייל שלכם. בהצלחה.

0

3 Comments

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *